Идет загрузка документа (7 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Таможенный кодекс Украины относительно свободных таможенных зон промышленного типа

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 08.10.2015 № 3266
Дата рассмотрения: 06.10.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Митного кодексу України щодо вільних митних зон промислового типу"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Митним кодексом України передбачено створення та функціонування вільних митних зон комерційного, сервісного та промислового типів. При цьому відкриття та регулювання діяльності вільних митних зон комерційного та сервісного типів здійснюється відповідно до положень Митного кодексу. А процедури відкриття та регулювання діяльності вільних митних зон промислового типу, мета створення яких організація виробництва (переробки, обробки) товарів, не визначені. Положення Кодексу, з цього питання, посилаються на окреме законодавство, яке на даний момент відсутнє.

Проект Закону розроблено з метою удосконалення законодавчого механізму визначення та конкретизації умов та правил створення і функціонування вільних митних зон промислового типу для використання їх як інструментів сприяння зростанню інвестиційної активності та нарощування обсягів виробництва підприємствами на території України, створення сприятливих умов для залучення інвестицій, у тому числі іноземних, в умовах дії Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

2. Цілі та завдання законопроекту

Основними завданнями законопроекту є:

адаптація українського законодавства до форм і методів ведення економічної діяльності країн-сусідів, у тому числі східноєвропейських в частині заходів по стимулюванню створення нових та підвищення ефективності діяльності існуючих підприємств промисловості (з метою створення рівних умов виробництва з країнами Євросоюзу і СОТ);

підвищення ефективності використання вільних митних зон промислового типу як інструменту стимулювання структурних змін промисловості, залучення іноземних інвестицій, підвищення експортного потенціалу переробної промисловості;

ефективне використання виробничого, науково-технічного та експортного потенціалу країни, відновлення конкурентоспроможності продукції переробної промисловості на внутрішньому і зовнішніх ринках;

створення умов для збільшення кількості високопродуктивних робочих місць на підприємствах переробної промисловості;

зниження витрат на розробку, виробництво і збільшення обсягів випуску продукції переробної промисловості;

активізація міжнародного співробітництва та підвищення іміджу України на міжнародному ринку як країни, що має конкурентоспроможне машинобудування та сприятливе інвестиційне середовище;

створення законодавчої основи для реалізації державних програм імпортозаміщення.

3. Загальна характеристика і основні положення законопроекту

Проект Закону передбачає внесення змін і доповнень до Митного кодексу України в частині уточнення і конкретизації правового регулювання діяльності вільних митних зон промислового типу, зокрема, їх створення, функціонування та ліквідації. Положення законопроекту передбачають:

визначення умов відкриття, експлуатації та функціонування вільної митної зони промислового типу;

конкретизація умов поміщення товарів в митний режим вільної митної зони промислового типу;

конкретизація умов та критеріїв достатньої переробки (обробки) товарів вільній митній зоні промислового типу.

При цьому в Митному кодексі зберігаються положення про те, що конкретні митні зони промислового типу (або група зон) створюються окремими законами України.

4. Стан нормативно-правової бази в даній сфері правового регулювання

У даній сфері правового регулювання основними нормативно-правовими актами є Конституція України, Податковий кодекс України, Митний кодекс України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація законопроекту не потребує додаткових витрат з Державного бюджету України.

6. Запобігання корупції

У проекті акта відсутні правила і процедури, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень.

7. Прогноз соціально-економічних, правових та інших наслідків прийняття законопроекту

Реалізація норм законопроекту дозволить уникнути зупинки діючого промислового виробництва, створить умови для залучення інвестицій, в тому числі іноземних, для модернізації існуючих та створення нових потужностей підприємств переробної промисловості, зберегти існуючі робочі місця та створити нові, що в свою чергу сприятиме загальному покращенню якості життя населення, а також зменшенню матеріальних втрат, зокрема, у виробничій сфері.

 

Народні депутати України:

Фролов М. О. (посв. N 280)

Ванат П. М. (посв. N 045)

Романовський О. В. (посв. N 431)

Сольвар Р. М. (посв. N 295)

Безбах Я. Я. (посв. N 239)

Матвійчук Е. Л. (посв. N 331)

Урбанський О. І. (посв. N 341)

Опрос