Идет загрузка документа (8 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменения в Закон Украины "Об административных услугах" относительно особенностей предоставления административных услуг в Донецкой области на период проведения антитеррористической операции

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 06.10.2015 № 3242
Дата рассмотрения: 06.10.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення зміни до Закону України "Про адміністративні послуги" щодо особливостей надання адміністративних послуг у Донецькій області на період проведення антитерористичної операції"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Цей законопроект підготовлено з метою забезпечення організації надання адміністративних послуг, які надаються Донецькою обласною державною адміністрацією (Донецькою обласною військово-цивільною адміністрацією) та територіальними органами міністерств та інших центральних органів виконавчої влади суб'єктам господарювання та мешканцям на території Донецької області в період проведення антитерористичної операції у зв'язку з неможливістю функціонування Центру адміністративних послуг у місті Донецьку (обласному центрі Донецької області), яке включено до Переліку населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 07.11.2014 року N 1085.

Відповідно до частини третьої статті 12 Закону України "Про адміністративні послуги", забезпечення надання адміністративних послуг відповідною обласною державною адміністрацію, на основі узгодженого рішення, може здійснюватися Центром адміністративних послуг, що утворений міською радою міста, яка є обласним центром.

Крім того, відповідно до частини дванадцятої статті 4-1 Закону України "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності", видача документів дозвільного характеру регіональними дозвільними органами в межах відповідної адміністративно-територіальної одиниці може здійснюватися через дозвільний центр міської ради, що є обласним центром, за узгодженим рішенням міської ради та обласної державної адміністрації або Ради міністрів Автономної Республіки Крим.

12 лютого 2015 року Верховна Рада України прийняла Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення умов ведення бізнесу (дерегуляції)" N 191-VIII (далі за текстом - Закон).

Серед іншого, Закон передбачає ліквідацію посади державного адміністратора та передачу функцій дозвільних центрів в центри надання адміністративних послуг та ліквідацію дозвільних центрів облдержадміністрації. Норма щодо ліквідації обласних дозвільних центрів набирає чинності 04 жовтня 2015 року.

Враховуючи, що діючим законодавством України створення Центру надання адміністративних послуг на обласному рівні не передбачено, даний проект направлений на забезпечення державою правових засад реалізації прав, свобод і законних інтересів фізичних та юридичних осіб у сфері надання адміністративних послуг, які надаються Донецькою обласною державною адміністрацію (Донецькою обласною військово-цивільною адміністрацією) та територіальними органами міністерств та інших центральних органів виконавчої влади у період проведення антитерористичної операції відповідно до вимог Конституції України і законів України "Про адміністративні послуги", "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності".

2. Цілі й завдання прийняття акта

Метою розробки зазначеного законопроекту є забезпечення функціонування системи надання адміністративних послуг в частині організації надання адміністративних послуг Донецькою обласною державною адміністрацією (Донецькою обласною військово-цивільною адміністрацією) та територіальними органами міністерств та інших центральних органів виконавчої влади в умовах проведення антитерористичної операції, шляхом тимчасового створення Донецькою обласною державною адміністрацією (Донецькою обласною військово-цивільною адміністрацією) Центру надання адміністративних послуг для організації надання таких адміністративних послуг.

3. Загальна характеристика і основні положення законопроекту

Законопроектом передбачається внести зміни до Закону України "Про адміністративні послуги" в частині доповнення Закону додатковою статтею 121, якою передбачено надання Донецькій обласній державній адміністрації (Донецькій обласній військово-цивільній адміністрації), на період проведення антитерористичної операції, права створити центр надання адміністративних послуг для організації надання адміністративних послуг Донецькою обласною державною адміністрацією (Донецькою обласною військово-цивільною адміністрацією) та територіальними органами міністерств та інших центральних органів виконавчої влади.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

У даній сфері правового регулювання основними нормативно-правовими актами є Конституція України, Закон України від 06.09.2012 р. N 5203-VI "Про адміністративні послуги", Закон України від 06.09.2005 р. N 2806-IV "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності", Закон України від 09.04.99 р. N 586-XIV "Про місцеві державні адміністрації", Закон України від 03.02.2015 р. N 141-VIII "Про військово-цивільні адміністрації".

Реалізація положень поданого законопроекту не потребує внесення змін до інших законів України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація положень законопроекту не впливає на доходи/видатки Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних, правових та інших наслідків прийняття законопроекту

Прийняття цього проекту Закону дозволить, на період проведення антитерористичної операції, забезпечити належну організацію надання адміністративних послуг, які надаються Донецькою обласною державною адміністрацією (Донецькою обласною військово-цивільною адміністрацією) та територіальними органами міністерств та інших центральних органів виконавчої влади суб'єктам господарювання та громадянам, що проживають на території Донецької області.

 

Народний депутат України

О. В. Дехтярчук

Опрос