Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Налоговый кодекс Украины относительно урегулирования законодательства по определению критериев и учета крупных плательщиков налогов

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 06.10.2015 № 3236
Дата рассмотрения: 06.10.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо врегулювання законодавства по визначенню критеріїв та обліку великих платників податків"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Критерії визначення великого платника податку, зазначені в п. 14.1.24 ст. 14 Податкового кодексу України, не відповідають умовам сьогодення, оскільки з часу їх запровадження курс долара США зріс з 7,99 грн. у 2010 році до 21,76 грн. у поточному році, або майже в 3 рази. Це в свою чергу вплинуло на вартість імпортної продукції, а відповідно і на обсяг ПДВ сплаченого митним органам.

Крім того, за цей же період обсяги оподатковуваних операцій підприємств значно зросли. Однією з причин такого росту є в першу чергу інфляційні процеси.

Враховуючи, що в більшості областей України відсутні спеціалізовані державні податкові інспекції по обслуговуванню великих платників податків то, переведення великих платників податків на облік до спеціалізованих ДПІ не відповідає реформі децентралізації, згідно якої відбувається передача значних повноважень та бюджетів від державних органів органам місцевого самоврядування. У концепції реформи і у пропозиціях щодо змін в Конституції чітко сказано: повноваження органів місцевого самоврядування мають забезпечити фінансами.

Відповідно, у разі переходу на облік до спеціалізованих ДПІ платників податків, які підлягають включенню до Реєстру ВПП місцеві бюджети області можуть недоотримати значні суми податку на прибуток, 10 % з яких, відповідно до п. 17 статті 64 розділу III "Місцеві бюджети" Бюджетного кодексу України включаються до складу доходів загального фонду бюджетів міст республіканського, Автономної Республіки Крим та обласного значення, міст Києва та Севастополя, районних бюджетів, бюджетів територіальних громад, що створюються згідно із законом та перспективним планом формування територій громад та суперечить основним завданням фінансової децентралізації, зокрема, в частині перерозподілу податків та з збільшення розміру місцевих бюджетів.

Варто також зазначити, що практична реалізація законодавчої ініціативи щодо врегулювання обліку великих платників податків не матиме негативного впливу на надходження до бюджету та обслуговування великих платників податків.

Таким чином, враховуючи викладене вище, можна зробити однозначний висновок, що внесення до чинного законодавства запропонованих змін, є об'єктивно обґрунтованим та необхідним.

2. Мета та завдання законопроекту

Метою законопроекту є законодавче врегулювання питання обліку великих платників податків.

3. Основні положення законопроекту

Законопроектом пропонується змінити критерії визначення "великого платника податків" та змінити підходи щодо місця обліку та супроводження великих платників податків.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Основними нормативно-правовими актами у даній сфері правового регулювання є Податковий кодекс України.

Реалізація положень цього законопроекту після його прийняття не потребуватиме внесення змін до інших законів.

5. Фінансово-економічне обґрунтування прийняття законопроекту

Прийняття та реалізація положень законопроекту не потребує жодних додаткових матеріальних чи будь-яких інших витрат з державного або місцевих бюджетів України.

6. Обґрунтування очікуваних соціально-економічних, правових та інших наслідків застосування закону після його прийняття

Прийняття даного законопроекту забезпечить покращення рівня обслуговування великих платників податків, та відповідає основним завданням фінансової децентралізації, зокрема, в частині перерозподілу податків та з збільшення розміру місцевих бюджетів та сприятиме економічному розвитку великих платників податків.

 

Бабій Ю. Ю. (посвідчення N 433)

Дроздик О. В. (посвідчення N 430)

Заставний Р. Й. (посвідчення N 031)

Юрик Т. З. (посвідчення N 363)

Сторожук Д. А. (посвідчення N 056)

Кришин О. Ю. (посвідчення N 249)

Опрос