Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Бюджетный кодекс Украины относительно перераспределения налога на доходы физических лиц

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 05.10.2015 № 3230
Дата рассмотрения: 05.10.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо перерозподілу податку на доходи фізичних осіб"

1. Обґрунтування необхідності прийняття проекту Закону України

Діючим Бюджетним кодексом України передбачається відрахування 60 відсотків податку на доходи фізичних осіб, сплачених на території міста Києва, до Державного бюджету України. Податок на доходи фізичних осіб є основним джерелом формування доходів місцевих бюджетів.

Враховуючи значну потребу столиці у видатках на утримання соціально-культурної сфери, в тому числі й на виконання містом Києвом функцій столиці України та враховуючи принцип справедливості та неупередженості при розподілі суспільного багатства між громадянами та територіальними громадами доцільно 100 відсотків податку на доходи фізичних осіб зараховувати до бюджету м. Києва. Це дозволить забезпечити єдиний без винятків підхід до зарахування надходжень вищевказаного податку до місцевих бюджетів, оскільки з бюджету м. Києва, як і з бюджету м. Севастополя, здійснюються всі три основні групи видатків місцевих бюджетів, визначені Бюджетним кодексом України.

Законом України "Про столицю України - місто - герой Київ" прямо передбачено існування трансфертів до бюджету міста з Державного бюджету України на виконання столичних функцій, що доцільно упорядкувати нормами Бюджетного кодексу України. У місті Києві сконцентровано велику кількість об'єктів загальнодержавного значення, які потребують значної фінансової підтримки, в тому числі на реконструкцію, відновлення, утримання. Для цього необхідна концентрація ресурсів, направлених на здійснення цих заходів в бюджеті міста Києва, що є особливостями здійснення столичних функцій містом.

Прийняття проекту Закону України "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України" (далі - законопроект) полягає в упорядкуванні бюджетного законодавства в частині зміцнення фінансової основи місцевого самоврядування та стимулювання органів місцевого самоврядування щодо нарощування доходної бази місцевих бюджетів.

2. Цілі і завдання прийняття проекту Закону України

Законопроект спрямований на реалізацію положень статті 7 Бюджетного кодексу України стосовно забезпечення принципу справедливості та неупередженості, на яких ґрунтується бюджетна система України.

3. Загальна характеристика та основні положення проекту Закону України.

Законопроектом пропонується внести зміни до статей 29, 65, 97, Бюджетного кодексу України та доповнити його новою статтею 105-1, якими регулюються питання розподілу податку на доходи фізичних осіб та здійснення міжбюджетних трансфертів.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання.

Порушені у законопроекті питання регулюються:

Конституцією України,

Бюджетним кодексом України,

Законами України "Про столицю України - місто - герой Київ" та "Про місцеве самоврядування в Україні".

5. Фінансово-економічне обґрунтування.

За розрахунками Міністерства фінансів України до Державного бюджету України на 2015 рік 60 відсотків податку на доходи фізичних осіб, що сплачується (перераховується) згідно з Податковим кодексом України на території міста Києва, становить 8,2 млрд. гривень.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття Закону.

Прийняття поданого законопроекту дозволить поліпшити соціальну політику в місті Києві, реалізувати стратегічні цілі соціально-економічного розвитку міста, стимулюватиме до нарощування дохідної бази бюджету міста Києва.

 

Народний депутат України

Б. Ю. Береза (посвідчення N 411)

Опрос