Идет загрузка документа (8 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 6 Закона Украины "О физической культуре и спорте" (относительно полномочий в сфере физической культуры и спорта)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 05.10.2015 № 3223
Дата рассмотрения: 02.10.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до статті 6 Закону України "Про фізичну культуру і спорт"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Проект Закону України "Про внесення змін до статті 6 Закону України "Про фізичну культуру і спорт" розроблений Міністерством молоді та спорту України з метою реалізації пункту 461 Плану заходів з імплементації Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським Співтовариством з атомної енергії і хімії і їхніми державами-членами, з іншої сторони, на 2014 - 2017 роки, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 17 вересня 2014 р. N 847, та підпункту 6 пункту 364 Плану заходів з виконання Програми діяльності Кабінету Міністрів України та Стратегії сталого розвитку "Україна - 2020" у 2015 році, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 4 березня 2015 р. N 213.

2. Мета і шляхи її досягнення

Проект Закону України "Про внесення змін до статті 6 Закону України "Про фізичну культуру і спорт" розроблений з метою забезпечення здійснення ефективного управління сферою фізичної культури і спорту.

Проектом акта передбачається виключити з переліку повноважень Мінмолодьспорту норми, щодо:

організації здійснення контролю за якістю фізкультурно-спортивних послуг;

організації та проведенні державної спортивної лотереї;

здійснення інформаційно-пропагандистської роботи;

забезпечення розвитку спортивної медицини;

організації та забезпечення будівництва спортивних споруд.

Указом Президента України від 12 січня 2015 року N 5 схвалено Стратегію сталого розвитку "Україна - 2020", яка визначає, що середньостроковою метою дальших реформ у цій сфері є створення сприятливого середовища для ведення бізнесу, розвитку малого і середнього підприємництва, залучення інвестицій, спрощення міжнародної торгівлі та підвищення ефективності ринку праці.

Стратегією встановлюються вимоги щодо скорочення кількості документів дозвільного характеру та видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню, скасування регуляторних актів, які ускладнюють ведення підприємницької діяльності, скорочення кількості органів державного нагляду (контролю).

Крім цього, постановою Кабінету Міністрів України від 10 вересня 2014 року N 442 "Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади" Мінмолодьспорт визнано органом, що не здійснює державний нагляд (контроль) у сфері господарської діяльності.

Враховуючи вказане, скасування норми здійснення контрольно-наглядових функцій, викликане тим, що є не актуальною, певним чином не сприяє ефективному розвитку бази функціонування господарських та підприємницьких структур в сфері фізичної культури і спорту.

3. Правові аспекти

У цій сфері правових відносин діють такі нормативно-правові акти:

Закон України "Про фізичну культуру і спорт";

Закон України "Про центральні органи виконавчої влади";

Указ Президента України від 12 січня 2015 року N 5 "Про Стратегію сталого розвитку "Україна - 2020";

постанова Кабінету Міністрів України від 02 липня 2014 року N 220 "Про затвердження Положення про Міністерство молоді та спорту України";

розпорядження Кабінету Міністрів України від 17 вересня 2014 р. N 847 "Про імплементацію Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським Співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони".

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація проекту акта не потребує додаткового фінансування з державного бюджету та місцевих бюджетів, матеріальних та інших витрат, не заборонених законодавством.

5. Позиція заінтересованих органів

Проект акта погоджений з Мінрегіоном, МОЗ, Мінекономрозвитку, Мінфіном без зауважень. Висновок Мін'юсту від 08 вересня 2015 року про проведення правової експертизи без зауважень.

6. Регіональний аспект

Проект акта не стосується питання розвитку адміністративно-територіальних одиниць.

61. Запобігання дискримінації

У проекті акта відсутні положення, які містять ознаки дискримінації. Громадська антидискримінаційна експертиза не проводилася.

7. Запобігання корупції

У проекті акта відсутні правила і процедури, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень. Громадська антикорупційна експертиза не проводилася.

8. Громадське обговорення

Проект акта не потребує проведення консультацій з громадськістю.

9. Позиція соціальних партнерів

Проект акта не стосується соціально-трудової сфери та прав інвалідів.

10. Оцінка регуляторного впливу

Проект акта не містить положень, які носять регуляторний характер.

101. Вплив реалізації акта на ринок праці

Проект акта не впливає на ринок праці.

11. Прогноз результатів

Реалізація проекту Закону України "Про внесення змін до статті 6 Закону України "Про фізичну культуру і спорт" сприятиме забезпеченню виконання покладених на Міністерство молоді та спорту України функцій з формування та реалізації державної політики у сфері фізичної культури і спорту.

 

Міністр
молоді та спорту України 

І. Жданов

Опрос