Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О добровольном объединении территориальных общин" (относительно уточнения некоторых положений)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 05.10.2015 № 3217
Дата рассмотрения: 05.10.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про добровільне об'єднання територіальних громад"

1. Обґрунтування необхідності прийняття Закону

Законопроект розроблено для приведення законодавства України у відповідність до вимог, що виникають під час його застосування у сфері дії Закону.

У чинній редакції Закону України "Про добровільне об'єднання територіальних громад" пунктом 2 частини 1 статті 4 передбачено умову нерозривності території об'єднаної територіальної громади. Така норма не завжди спрощує управління в об'єднаних територіальних громадах, оскільки зважаючи на звернення представників окремих територіальних громад, які не мають спільної межі та є територіально "розірваними", але мають історично складену спільну інфраструктуру, ряд економічних, територіальних, історичних, етнічних, соціальних та інших чинників, виникають обставини, які унеможливлюють об'єднання територіальної громади з іншою територіальною громадою, які не межують між собою, хоча станом на сьогодні адміністративно підпорядковуються одній з них і мають бажання в подальшому утворити одну територіальну громаду. Відсутність можливості такого об'єднання може призвести до суцільного економічного занепаду та кризового стану кожної з цих територіальних одиниць.

Законопроектом пропонується дозволити об'єднання територіальних громад, які не мають спільної межі, але історично пов'язані між собою спільною інфраструктурою або станом на момент до об'єднання в нову територіальну громаду підпорядковуються одній з них.

2. Цілі й завдання проекту Закону.

Головною метою законопроекту є ліквідація труднощів, що виникають у застосуванні Закону України "Про добровільне об'єднання територіальних громад".

Цілями законопроекту є забезпечення високого рівня управління та регулювання на територіях об'єднаних територіальних громад, спрощення добровільного об'єднання територіальних громад, врахування бажання територіальних громад, що не мають спільної межі але історично входять і підпорядковуються одній з них, збільшення економічних можливостей територіальних громад, що не мають спільної межі, але пов'язані спільною інфраструктурою.

3. Загальна характеристика і основні положення Закону

Проектом Закону пропонується внести зміни до Закону України N 157-VIII "Про добровільне об'єднання територіальних громад".

Вносяться зміни до пункту 2 частини 1 статті 4 "Основні умови добровільного об'єднання територіальних громад" Закону України N 157-VIII для спрощення добровільного об'єднання територіальних громад.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Правовідносини у даній сфері регулюються відповідно до Закону України "Про добровільне об'єднання територіальних громад".

Прийняття цього Закону не потребує внесення змін до Бюджетного кодексу України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування проекту Закону

Реалізація законопроекту не потребує фінансових витрат із Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних наслідків прийняття Закону

Ухвалення законопроекту дозволить подолати труднощі, які виникають у сфері застосування чинного Закону.

Запровадження виняткових умов дозволить спростити добровільне об'єднання територіальних громад, збільшити їх економічні можливості та запобігти можливим економічним занепадам.

 

Народний депутат України 

 О. С. Мусій

Опрос