Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об эмбарго на импорт товаров, полученных (произведенных) на таможенной территории государства-агрессора

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 02.10.2015 № 3213
Дата рассмотрения: 02.10.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про ембарго на імпорт товарів, отриманих (вироблених) на митній території держави-агресора"

1. Обґрунтування необхідності прийняття Законопроекту

Україна суверенною, незалежною державою, яка прагне до реалізації загальнолюдських та демократичних цінностей. На шляху до цієї мети стала Російська Федерація, яка своїми агресивними та антигуманними діями намагається втримати Україну у межах власного контролю.

Світова спільнота не залишила Україну саму у протистоянні з північно-східним сусідом. Велика кількість країн запровадила ті чи інші санкції по відношенню до Російської Федерації або іншим чином намагаються направити агресора у мирне русло.

Постановою "Про Звернення Верховної Ради України до Організації Об'єднаних Націй, Європейського Парламенту, Парламентської Асамблеї Ради Європи, Парламентської Асамблеї НАТО, Парламентської Асамблеї ОБСЄ, Парламентської Асамблеї ГУАМ, парламентів держав світу про визнання Російської Федерації державою-агресором" N 1854 від 27.01.2015 року Верховна Рада України визнала Російську Федерацію державою-агресором та звернулась до інших впливових міжнародних організацій з проханням вчинити аналогічно. Водночас, майже ніяких інших заходів для збільшення тиску на Російську Федерацію Україна не вчинила.

Україна та її резиденти продовжують імпортувати з Російської Федерації велику кількість товарів, тим самим опосередковано фінансуючи її агресивну політику. Подібний стан речей є неприпустимим та шкодить Україні.

Враховуючи викладені обставини, з метою збільшення тиску на Російську Федерацію та припинення фінансування економіки держави-агресора розроблено законопроект "Про ембарго на імпорт товарів, отриманих (вироблених) на митній території держави-агресора" (далі - Законопроект), яким пропонується майже повністю заборонити купівлю товарів у резидентів Російської Федерації.

2. Мета і завдання прийняття Законопроекту

Метою Законопроекту є обмеження фінансування російської економіки українськими споживачами шляхом заборони імпорту товарів, отриманих (вироблених) на митній території держави-агресора.

3. Загальна характеристика та основні положення проекту Закону

Законопроектом забороняється імпорт товарів, отриманих (вироблених) на митній території держави-агресора, з моменту набрання ним чинності.

Також забороняється укладення правочинів, на підставі яких у юридичних осіб, які утворені та провадять свою діяльність відповідно до законодавства України, виникають грошові зобов'язання перед юридичними особами, які утворені та провадять свою діяльність відповідно до законодавства держави-агресора.

Зважаючи на важливість певних товарів для функціонування української економіки Кабінету Міністрів України за поданням Ради національної безпеки і оборони України надається право приймати рішення про надання дозволу на укладення правочину на поставку товарів та імпорт товарів, отриманих (вироблених) на митній території держави-агресора.

Задля уникнення негативних наслідків та штрафних санкцій для суб'єктів господарювання, які до набрання чинності Законопроектом вже уклали правочини спрямовані на імпорт товарів, отриманих (вироблених) на митній території держави-агресора, передбачається можливість їх повного виконання.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Відносини у даній сфері регулюються Цивільним кодексом України, Законом України "Про зовнішньоекономічну діяльність".

Реалізація положень законопроекту після його прийняття не потребує узгодження з іншими нормативно-правовими актами.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація законопроекту не потребуватиме додаткових витрат з державного та місцевих бюджетів.

Зниження митних надходжень дуже швидко компенсується диверсифікацією ринків, імпортозаміщенням та збереженням валюти в Україні.

6. Соціально-економічні та інші наслідки прийняття проекту Закону

Прийняття Законопроекту дозволить посилити тиск на Російську Федерацію з метою встановлення миру. Крім того, реалізація положень Законопроекту сприятиме імпортозаміщенню, диверсифікації ринків та стримуватиме витік валюти з країни.

Прийняття Законопроекту не вплине на можливість імпорту стратегічно важливих та незамінних товарів, отриманих (вироблених) на митній території держави-агресора, оскільки Кабмін матиме право приймати рішення про надання дозволу на укладення правочинів на поставку товарів та імпорт відповідних товарів.

 

Народний депутат України

Ю. В. Левченко

Опрос