Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 283 Налогового кодекса Украины (относительно освобождения от налогообложения земель в стадии улучшения их состояния)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 02.10.2015 № 3211
Дата рассмотрения: 02.10.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до статті 283 Податкового кодексу України (щодо звільнення від оподаткування земель у стадії поліпшення їх стану)"

1. Обгрунтування необхідності прийняття акта

У пункті "в" частини першої статті 205 Земельного кодексу передбачено звільнення від земельного податку земельних ділянок, що перебувають у стадії сільськогосподарського освоєння, а також у стадії поліпшення їх стану згідно з державними та регіональними програмами.

Але підпункт 283.1.2 статті 283 ПК України говорить про звільнення від оподаткування земельним податком лише тих земельних ділянок, які входять до складу сільськогосподарських угідь і при цьому перебувають у тимчасовій консервації або у стадії сільськогосподарського освоєння.

Звільнення від оподаткування земельним податком тих земель, які перебувають у стадії сільськогосподарського освоєння, що передбачено у пп. 283.1.2 статті 283 ПК України, лише частково відповідає положенням Глави 35 Земельного кодексу України, в якій містяться положення щодо економічного стимулювання раціонального використання та охорони земель.

Отже, у пп. 283.1.2 ст. 283 ПК України йдеться про звільнення від оподаткування земельним податком лише тих земельних ділянок, які входять до складу сільськогосподарських угідь і при цьому перебувають у тимчасовій консервації або у стадії сільськогосподарського освоєння. Тобто земельні ділянки не сільськогосподарського призначення, а, скажімо, промислового, які хоча і перебувають у тимчасовій консервації, яка обумовлена, наприклад, техногенним забрудненням, не підпадають під таке звільнення.

Таким чином існує колізія між нормами податкового та земельного законодавства.

2. Мета і завдання законопроекту

Законопроект розроблено з метою усунення колізії між нормами податкового та земельного законодавства.

3. Загальна характеристика законопроекту

У проекті пропонується: внести зміни до статті 283 Податкового кодексу України щодо звільнення від оподаткування земель у стадії поліпшення їх стану згідно з державними та регіональними програмами.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Нормативно-правовою базою у даній сфері правового регулювання є Податковий кодекс України.

Реалізація положень зазначеного законопроекту після його прийняття не потребує внесення змін до інших законопроектів.

5. Фінансово-економічне обгрунтування

Реалізація законопроекту не потребує додаткових витрат з Державного бюджету України.

6. Прогнозні соціально-економічні та інші наслідки застосування акту

Законопроект закріплює систему економічних стимулів, застосування яких має підвищити зацікавленість власників землі й землекористувачів в оптимальному використанні своїх земель, у запобіганні негативному впливу господарської діяльності на кількісний та якісний стан сільськогосподарських, лісогосподарських та інших угідь, у поліпшенні екологічного стану земельних ділянок.

 

Народний депутат України 

В. О. Гуляєв

Опрос