Идет загрузка документа (7 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Регламент Верховной Рады Украины (относительно оптимизации законодательного процесса)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 01.10.2015 № 3207
Дата рассмотрения: 01.10.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення зміни до Регламенту Верховної Ради України" (щодо оптимізації законодавчого процесу)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

На сьогодні народні депутати України отримують висновки, підготовлені головним комітетом до першого, повторного першого, другого, повторного другого, третього читання законопроектів, висновки інших комітетів та інші супровідні документи до законопроектів, пропозиції щодо усунення неузгодженостей чи редакційних неточностей у прийнятому законі, пропозиції Президента України до поверненого ним закону разом з висновком головного комітету, порівняльною таблицею та іншими супровідними документами у паперовій формі.

Також у паперовій формі надаються народним депутатам України, комітетам, тимчасовим спеціальним комісіям та тимчасовим слідчим комісіям, депутатським фракціям (депутатським групам) проект порядку денного сесії Верховної Ради, проект рішення про внесення змін до затвердженого порядку денного сесії Верховної Ради, розклад пленарних засідань сесії Верховної Ради, порядок денний на наступний день пленарних засідань.

Відповідні вимоги щодо надання вищезазначених документів у паперовій формі визначені у Регламенті Верховної Ради України.

За 8 місяців 2015 року на забезпечення організації народних депутатів України документами для розгляду на пленарних засіданнях Верховної Ради України витрачено 14865 кг паперу.

З метою економії коштів Державного бюджету України, можливістю використання мобільних пристроїв у залі пленарних засідань, а також підвищення поінформованості народних депутатів, покращання підготовки до пленарних засідань необхідним є внесення змін до Регламенту Верховної Ради України щодо технології і порядку роботи з документами.

2. Цілі і завдання акта

Законопроект підготовлений з метою впровадження безпаперової технології надання документів народним депутатам України, комітетам, тимчасовим спеціальним комісіям, тимчасовим слідчим комісіям, депутатським фракціям (депутатським групам).

3. Загальна характеристика і основні положення проекту акта

Законопроектом пропонується:

1) встановити, що схвалений Погоджувальною радою розклад пленарних засідань сесії Верховної Ради розміщується на офіційному веб-сайті Верховної Ради і надається народним депутатам, комітетам, тимчасовим спеціальним комісіям, тимчасовим слідчим комісіям, депутатським фракціям (депутатським групам) не пізніше 18 години дня, що передує пленарному засіданню;

2) установити, що порядок денний на наступний день пленарних засідань Верховної Ради розміщується на офіційному веб-сайті Верховної Ради і надається народним депутатам, не пізніше 20 години дня, що йому передує;

3) визначити, що проект порядку денного сесії Верховної Ради, проект рішення про внесення змін до затвердженого порядку денного сесії Верховної Ради, розклад пленарних засідань сесії Верховної Ради, порядок денний на наступний день пленарних засідань надається народним депутатам України в електронному вигляді шляхом розсилки інформаційного листа на адресу електронної пошти на поштовому сервері Верховної Ради у день розміщення таких документів на офіційному веб-сайті Верховної Ради;

4) запровадити новий підхід до надання народним депутатам України законопроектів і супровідних документів до них (висновків, підготовлених головним комітетом до першого, повторного першого, другого, повторного другого, третього читання законопроектів, висновків інших комітетів та інших супровідних документів до законопроектів, пропозицій щодо усунення неузгодженостей чи редакційних неточностей у прийнятому законі, пропозицій Президента України до поверненого ним закону разом з висновком головного комітету, порівняльною таблицею та іншими супровідними документами).

За цим підходом такі документи надаватимуться народному депутату України в електронному вигляді шляхом розсилки на адресу електронної пошти на поштовому сервері Верховної Ради відповідних інформаційних листів. При цьому інформаційні листи міститимуть посилання на відповідні сторінки законопроектів бази даних законопроектів електронної комп'ютерної мережі веб-сайту Верховної Ради.

Разом з тим, народний депутат України може подати письмову заяву до Апарату Верховної Ради України про надання йому цих документів у паперовому вигляді.

5) скасовувати необхідність подання суб'єктом законодавчої ініціативи проекту постанови, яку пропонується Верховній Раді прийняти за результатами розгляду законопроекту;

6) визначити, що Апарат Верховної Ради забезпечує ведення офіційної електронної бази даних прийнятих Верховною Радою України актів (складова частина автоматизованої системи "Законодавство"), що містить еталонні електронні тексти відповідних актів. При цьому гарантується, що доступ до офіційної електронної бази даних прийнятих Верховною Радою України актів на офіційному веб-сайті Верховної Ради України є вільним та безоплатним.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання.

Конституція України;

Регламент Верховної Ради України;

Розпорядження Голови Верховної Ради України "Про затвердження Положення про порядок роботи у Верховній Раді України із проектами законів, постанов, інших актів Верховної Ради України" від 22 травня 2006 року N 428.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація положень законопроекту не потребує додаткових видатків з Державного бюджету України.

6. Прогноз результатів

Прийняття акта дозволить оптимізувати роботу Апарату Верховної Ради України, зменшити кількість друкованих матеріалів, що надаються народним депутатам України та забезпечити народних депутатів України можливістю роботи із законопроектами з мобільних пристроїв у залі пленарних засідань.

 

Народні депутати України:

Гройсман В. Б.

Луценко Ю. В.

Бурбак М. Ю.

Кожем'якін А. А.

Опрос