Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О местных выборах" относительно повышения уровня информированности избирателей о кандидатах в депутаты местных советов и кандидатах на должность сельского, поселкового, городского головы, старосты

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 01.10.2015 № 3204
Дата рассмотрения: 01.10.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про місцеві вибори" щодо підвищення рівня інформованості виборців про кандидатів у депутати місцевих рад та кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови, старости"

1. Обґрунтування необхідності прийняття проекту закону

Формування складу органів місцевого самоврядування та їх посадових осіб здійснюється шляхом виборів. Демократичні вибори повинні проходити за принципи свободи, законності, плюралізму, публічності й відкритості. Дотримання цих принципів надасть можливість обрати осіб, які справді достойні представляти територіальні громади у відповідних органах.

Обрання конкретного кандидата в депутати чи посадові особи органів місцевого самоврядування має бути зваженим, здійсненим за результатом аналізу і вибору кращого кандидата з-поміж інших. Публічність і відкритість виборів має проявлятися не лише в їх прозорості, а й у забезпеченні доступу до інформації про всіх кандидатів у депутати місцевих рад та кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови, старости. Таким чином, обов'язком держави є забезпечення доступу всіх виборців до інформації, яка може вплинути на прийняття ними рішення на виборах.

На жаль, виборець не завжди має можливість отримати інформацію про всіх кандидатів у депутати місцевих рад та кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови, старости, оскільки доступ до такої інформації отримати важче ніж до кандидатів загальнонаціонального рівня. Саме тому, вважаємо за необхідне встановити обов'язок розміщувати на всіх виборчих дільницях інформацію про кандидатів, закріплених за відповідним виборчим округом. З метою уникнення агітаційних дій, законопроектом встановлюється чіткий перелік інформації про кандидатів, яка має розміщуватись на виборчих дільницях.

Також варто зазначити, що розміщення такої інформації надасть можливість виборцям отримати інформацію про кандидатів, яку останні намагалися не афішувати в ході проведення агітаційної роботи та яка, на думку конкретного виборця, може бути важливою для прийняття ним зваженого рішення.

2. Цілі і завдання прийняття проекту закону

Завданням прийняття цього проекту є підвищення рівня інформування виборців про кандидатів у депутати місцевих рад та кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови, старости.

3. Загальна характеристика і основні положення проекту закону

Проектом передбачається встановлення обов'язку розміщувати на кожній виборчій дільниці інформаційні плакати, які містять фотографію та біографію кандидатів у депутати місцевих рад та кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови, старости. Також передбачаються вимоги до таких інформаційних плакатів, строки їх передання до виборчих дільниць та порядок розміщення.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Питання регулюється Конституцією України, Законом України "Про місцеві вибори".

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація даного законопроекту не потребує фінансових витрат з Державного бюджету України понад норму виділену на фінансування місцевих виборів.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття проекту закону

Прийняття цього проекту сприятиме інформованості виборців про про кандидатів у депутати місцевих рад та кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови, старости. Вжиття заходів, передбачених законопроектом, сприятиме прийняттю виборцем зваженого, всебічного рішення щодо голосування.

 

Народний депутат України

Ю. В. Левченко

Опрос