Идет загрузка документа (8 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Бюджетный кодекс Украины (относительно направления некоторых видов экологического налога на обращение с бытовыми отходами)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 21.10.2015 № 3200-1
Дата рассмотрения: 21.10.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо спрямування деяких видів екологічного податку на поводження з побутовими відходами)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Однією із найгостріших комунальних проблем України є перероблення побутових відходів. На сьогодні спостерігається стійка тенденція до збільшення обсягів утворення твердих побутових відходів. Тому питання удосконалення системи поводження з побутовими відходами, зменшення обсягів утворення та забезпечення максимального рівня їх використання є надзвичайно актуальними. Даний законопроект є альтернативний до реєстр. N 3200.

Для вирішення даної проблеми виникла нагальна необхідність будівництва в Україні сучасних потужностей з перероблення побутових відходів, які не лише вирішать комунальну проблему та покращать екологічне становище, а й сприятливо впливатимуть на соціально-економічний розвиток країни.

Важливим кроком вирішенням проблеми є будівництво потужностей з перероблення твердих побутових відходів для впровадження екологічних інноваційних технологій поводження з відходами за рахунок залучення коштів приватних інвесторів. Цього неможливо досягнути без введення оплати за послуги з перероблення побутових відходів.

З метою цільового та ефективного використання коштів, які надійдуть від екологічного податку, що справляється за виробництво й імпорт упаковки та товарів в упаковці, на компенсацію вартості перероблення побутових відходів у складі послуги з поводження з побутовими відходами, пропонується ухвалити зміни до Бюджетного кодексу України (далі - законопроект).

Цим законопроектом також пропонуються механізми впливу на стан полігонів та звалищ для побутових відходів, скеровуючи кошти, отримані за розміщення малонебезпечних твердих побутових відходів (перероблених та не перероблених) на їх рекультивацію. Це допоможе подолати екологічні проблеми та наслідки безвідповідальної та бездумної діяльності з захоронення побутових відходів.

Зокрема, пропонується передбачити, що кошти, які надійшли від екологічного податку, що справляється за виробництво й імпорт упаковки та товарів в упаковці і екологічного податку, що справляється за розміщення відходів, зараховуються до спеціального фонду Державного бюджету України та спеціального фонду місцевих бюджетів і спрямовуються на компенсацію перероблення побутових відходів як складової послуги з поводження з побутовими відходами та на заходи з рекультивації полігонів, звалищ побутових відходів.

2. Мета та шляхи її досягнення

Проект Закону розроблено з метою цільового та ефективного використання коштів, які надійшли від екологічного податку, що справляється за виробництво й імпорт упаковки та товарів в упаковці і екологічного податку, що справляється за розміщення відходів, на компенсацію вартості перероблення побутових відходів у складі послуги з поводження з побутовими відходами, рекультивації полігонів та звалищ побутових відходів, для запровадження новітніх технологій утилізації відходів, максимального повторного їх залучення у господарський обіг як вторинних ресурсів та альтернативного джерела енергії, а також стимулювання екологічних інвестицій.

3. Загальна характеристика та основні положення законопроекту

Законопроектом пропонується внести зміни до Бюджетного кодексу України у зв'язку з веденням екологічного податку, що справляється за виробництво й імпорт упаковки та товарів в упаковці, на компенсацію перероблення побутових відходів у складі послуги з поводження з побутовими відходами (який зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України та місцевих бюджетів) і зміною ставок екологічного податку, що справляється за розміщення відходів, а також через необхідність цільового використання такого податку.

4. Правові аспекти та стан нормативно-правової бази у цій сфері правового регулювання

Основним нормативно-правовим актом у сфері регулювання бюджетного процесу є Бюджетний кодекс України.

Реалізація положень даного законопроекту потребуватиме внесення змін до Податкового кодексу України. Відповідний законопроект розроблений та поданий на реєстрацію.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація цього проекту Закону не вимагатиме додаткових витрат із Державного бюджету України.

6. Запобігання корупції

Законопроект не включає правил і процедур, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень. Проект Закону не потребує проведення громадської антикорупційної експертизи.

7. Вплив реалізації акта на ринок праці

Законодавчим актом передбачається розвиток сфери переробки побутових відходів, що в свою чергу позитивно вплине на ринок праці, зокрема, сприятиме створенню нових робочих місць.

8. Прогноз результатів прийняття акта

Запропоновані зміни до Бюджетного кодексу України створять механізм для забезпечення цільового та ефективного використання коштів, які надійшли від деяких видів екологічного податку, на компенсацію перероблення побутових відходів у складі послуги з поводження з побутовими відходами. Це дозволить створити умови для залучення інвестицій у сферу поводження з відходами, що забезпечить розвиток галузі перероблення побутових відходів загалом, почати долати негативні наслідки екологічно небезпечного захоронення побутових відходів, що в цілому сприятиме забезпеченню захисту довкілля, вирішенню масштабної проблеми поводження з відходами, а також створенню нових робочих місць.

 

Народні депутати України:

Домбровський О. Г.

Кононенко І. В.

Крулько І. І.

Кіраль С. І.

Вознюк Ю. В.

Чижмарь Ю. В.

Войціцька В. М.

Томенко М. В.

Южаніна Н. П.

Опрос