Идет загрузка документа (9 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменения в Уголовный кодекс Украины относительно устранения коллизий в законодательстве

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 29.09.2015 № 3195
Дата рассмотрения: 29.09.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо усунення колізій в законодавстві"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Відповідно до Закону України "Про запобігання корупції" N 1700-VII від 14.10.2014 року визнано таким, що втратив чинність, Закон України "Про засади запобігання і протидії корупції" N 3206-VI від 07.04.2011 року.

З метою усунення колізій у законодавстві в частині восьмій статті 90 Регламенту Верховної Ради України вимагається, щоб у прикінцевих положеннях законопроекту було визначено перелік законодавчих актів, до яких вносяться зміни або які втрачають чинність.

Не зважаючи на те, що Кримінальний кодекс України містить посилання на Закон України "Про засади запобігання і протидії корупції", у зв'язку з прийняттям Закону України "Про запобігання корупції" відповідних змін до цього Кодексу внесено не було.

Зокрема, диспозиція частини першої статті 172 Кримінального кодексу України передбачає незаконне звільнення працівника з роботи з особистих мотивів чи у зв'язку з повідомленням ним про порушення вимог Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції" іншою особою, а також інше грубе порушення законодавства про працю.

Слід зазначити, що інститут повідомлення, про який йдеться у вищезазначеній частині першій статті 172, на даний час врегульовується статтею 53 Закону України "Про запобігання корупції".

Крім того, примітка до статті 3692 Кримінального кодексу України передбачає, що особами, уповноваженими на виконання функцій держави, є особи, визначені в пунктах 1 - 3 частини першої статті 4 Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції".

На даний час перелік осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, визначається пунктами 1 - 3 частини першої статті 3 Закону України "Про запобігання корупції".

Таким чином, наразі дія двох статей Кримінального кодексу України фактично є заблокованою - їх застосування (ст. 3692 - повністю, ст. 172 - у вказаній частині) є неможливим через посилання на не чинний закон.

У зв'язку з цим, проектом Закону пропонується привести у відповідність норми Кримінального кодексу України до вимог чинного законодавства, виключивши посилання на Закон України "Про засади запобігання і протидії корупції", який втратив чинність, і передбачивши посилання на чинний Закон України "Про запобігання корупції".

2. Цілі і завдання прийняття проекту Закону

Запропонований проект Закону має на меті привести Кримінальний кодекс України у відповідність до діючих норм Закону України "Про запобігання корупції".

3. Загальна характеристика і основні положення проекту Закону

Проектом Закону пропонується:

1) у частині першій статті 172 Кримінального кодексу України назву Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції" замінити на "Про запобігання корупції";

2) у примітці до статті 3692 Кримінального кодексу України встановити посилання на пункти 1 - 3 частини першої статті 3 Закону України "Про запобігання корупції".

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

У даній сфері правового регулювання діють: Конституція України, Кримінальний кодекс України, Закон України "Про запобігання корупції" N 1700-VII від 14.10.2014 року.

5. Фінансово-економічне обґрунтування проекту Закону

Реалізація проекту Закону не потребуватиме додаткових витрат з Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття проекту Закону

Прийняття законопроекту за рахунок поліпшення законодавчої техніки дасть змогу відновити можливість застосування статей 172 та 3692 Кримінального кодексу України.

 

Народний депутат України

В. П. Яніцький

Опрос