Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О полной блокаде временно оккупированных территорий Украины (относительно прекращения железнодорожного, автогрузового и автобусного сообщения)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 29.09.2015 № 3192
Дата рассмотрения: 29.09.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про повну блокаду тимчасово окупованих територій (щодо припинення залізничного, автовантажного та автобусного сполучення)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття проекту

Проектом Закону встановлюється повна блокада тимчасово окупованих територій Автономної Республіки Крим, Донецької та Луганської областей, а саме припинення залізничного, автовантажного та автобусного сполучення з окупованими територіями.

Причиною розробки даного законопроекту стала контрабандна поставка товарів на окуповані території і загроза проникнення диверсійних груп в інші населені пункти України. Прийняття законопроекту допоможе встановити жорсткий контроль над пропускними пунктами та не допустити переправлення наркотиків і зброї. Повна блокада надасть змогу припинити незаконну торгівлю з окупованими територіями (купівлю/продаж продуктів харчування, медикаментів, товарів повсякденного вжитку, вугілля тощо), та перекрити грошовий потік до кишень терористів та зменшить надходження для фінансування бойовиків (55 шахт, у тому числі шахти, що видобувають вугілля антрацитової групи, перебувають на території Донецької та Луганської областей підпорядкованій терористам). тощо.

Введення повної блокади окупованих територій дозволить:

- контролювати якість товарів, які потрапляють на територію України;

- убезпечити мирне населення;

- унеможливить проникнення диверсійних груп в інші регіони України;

- допоможе запобігти втрат рухомого складу "Укрзалізниці" (за даними "Укрзалізниці", на травень 2015 року, на непідконтрольній державі східній території залишилось близько 500 пасажирських вагонів, що становить 10 % загального парку пасажирського рухомого складу) і авто перевізників.

2. Цілі і завдання проекту

Метою і завданнями проекту Закону є не допущення контрабанди, постачання наркотиків та зброї, посилення контролю та убезпечення громадян від проникнення диверсійних груп.

3. Загальна характеристика та основні положення проекту Закону

Проектом Закону пропонується встановити тимчасову заборону на транспортне сполучення з окупованими територіями, тобто повна блокада залізничного, автовантажного та автобусного сполучення. Законопроектом також передбачається, припинення будь-яких договірних відносин з фізичними/юридичними особами на території тимчасово окупованих територій та передбачено штрафні санкції у разі порушення заборони (від 100 до 300 неоподаткованих мінімумів доходів громадян). Законопроектом передбачається можливість відновлення повного або часткового транспортного сполучення (відповідно до рішення РНБОУ) у разі загрози виникнення надзвичайної ситуації або після повного звільнення від окупантів, та відновлення контролю над окупованими територіями.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

У даній сфері суспільних відносин діє Цивільний кодекс України, Господарський кодекс України та Закон України "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України".

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття проекту Закону не потребує додаткових витрат з Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних, правових та інших наслідків прийняття акта

Прийняття проекту Закону сприятиме посиленню контролю над пропускними пунктами (контрабанда, переправлення наркотиків і зброї) та убезпечення громадян від проникнення диверсійних груп.

 

Народний депутат України

Д. В. Лінько (посв. N 204)

Опрос