Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О Государственном бюджете Украины на 2015 год" (относительно расходов Государственного управления делами)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 29.09.2015 № 3191
Дата рассмотрения: 29.09.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2015 рік" (щодо видатків Державного управління справами)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Верховна Рада України прийняла Закон України від 17 липня 2015 року N 648-VIII "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2015 рік" з метою оперативного збільшення видатків державного бюджету для потреб оборони і безпеки, пов'язаних з проведенням антитерористичної операції. Для реалізації такої мети цим Законом передбачено скорочення витрат державного бюджету за багатьма бюджетними програмами, у тому числі за бюджетними програмами Державного управління справами, передбачених на оплату комунальних послуг, енергоносіїв, інших поточних витрат, а також виготовлення державних нагород та пам'ятних знаків.

У зв'язку з цим та враховуючи значне зростання у поточному році цін і тарифів на комунальні послуги, енергоносії, пально-мастильних матеріали та інші послуги виникає потреба у збільшенні видатків на вказані цілі для забезпечення діяльності відповідних організацій, підпорядкованих Державному управлінню справами.

Крім того, на сьогодні постає гостре питання щодо необхідності збільшення видатків для виготовленні державних нагород та пам'ятних знаків, зважаючи на зростання кількості осіб, які отримують такі відзнаки.

Законом України від 17 вересня 2015 року N 704-VIII "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2015 рік" Державному управлінню справами передбачено збільшення видатків на 24,1 млн. грн. лише на оплату праці з нарахуваннями та стипендіальне забезпечення.

2. Мета і шляхи її досягнення

Проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2015 рік" підготовлено з метою збільшення видатків державного бюджету за окремими бюджетними програмами Державного управління справами для забезпечення виконання покладених на нього завдань щодо здійснення матеріально-технічного, соціально-побутового та іншого забезпечення діяльності Президента України, Ради національної безпеки і оборони України, Адміністрації Президента України та інших створених Президентом України консультативних, дорадчих та допоміжних органів і служб.

3. Правові аспекти

У даній сфері правового регулювання діють:

Бюджетний кодекс України;

Закон України "Про Державний бюджет України на 2015 рік".

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Законопроектом передбачено збільшити видатки державного бюджету на суму 29 млн. грн. за окремими бюджетними програмами Державного управління справами, зокрема:

- обслуговування та організаційне, інформаційно-аналітичне, матеріально-технічне забезпечення діяльності Президента України та Адміністрації Президента України (код 0301010) - на 12,7 млн. грн. /комунальні послуги та енергоносії - 6,4 млн. грн., інші поточні витрати - 6,3 млн. грн./;

- виготовлення державних нагород та пам'ятних знаків (код 0301050) - на 0,7 млн. грн.;

- підготовку кадрів, підвищення кваліфікації керівних працівників, спеціалістів державного управління, підготовку науково-педагогічних і наукових кадрів з питань стратегічних проблем внутрішньої і зовнішньої політики (код 0301130) - на 1,1 млн. грн. /комунальні послуги та енергоносії/;

- збереження природно-заповідного фонду в національних природних парках та заповідниках (код 0301140) - на 2,1 млн. грн. /комунальні послуги та енергоносії/;

- надання медичних послуг медичними закладами (код 0301170) - на 11,8 млн. грн. /комунальні послуги та енергоносії - 5,3 млн. грн., видатки розвитку - 6,5 млн. грн./;

- сприяння врегулюванню колективних трудових спорів (конфліктів) (код 0304010) - на 0,5 млн. грн. /комунальні послуги та енергоносії - 0,3 млн. грн., інші поточні витрати - 0,2 млн. грн./.

Джерелом покриття таких видатків пропонується визначити збільшення планового обсягу податку на додану вартість з ввезених на територію України товарів.

Даний законопроект є збалансованим щодо бюджетних показників.

5. Прогноз результатів

Прийняття такого законопроекту дозволить вирішити питання, пов'язані із забезпеченням діяльності відповідних організацій, підпорядкованих Державному управлінню справами.

 

Народні депутати України

Опрос