Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 9 Закона Украины "О политических партиях в Украине" (относительно урегулирования использования символики политическими партиями)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 28.09.2015 № 3186
Дата рассмотрения: 28.09.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до статті 9 Закону України "Про політичні партії в Україні" (щодо врегулювання використання символіки політичними партіями)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття Закону

Законопроектом передбачається доповнити чинний Закон України "Про політичні партії в Україні" від 05.04.2001 р. N 2365-III в частині регулювання використання символіки політичними партіями.

Зокрема символіка політичної партії не повинна відтворювати:

- офіційних символів чи знаків, які використовуються органами державної влади, органами влади Автономної Республіки Крим та органами місцевого самоврядування, державних та інших нагород, печаток та інших відмітних знаків цих органів;

- зареєстровану символіку іншої політичної партії;

- ім'я або зображення фізичної особи без письмової згоди такої особи або її спадкоємців, засвідченої в установленому законом порядку, якщо інше не передбачено законом;

Політична партія має право на використання власної символіки з моменту її реєстрації. Забороняється використання зареєстрованої символіки політичної партії фізичними та юридичними особами без згоди такої партії та для цілей, не пов'язаних з діяльністю такої політичної партії.

Політична партія, яка не має зареєстрованої символіки, може використовувати для позначення політичної партії при виготовленні своїх інформаційно-презентаційних матеріалів зображення, що мають відповідати вище вказаним вимогам.

Також пропонується на законодавчому рівні встановити обов'язок сплати політичними партіями за реєстрацію символіки, заміну свідоцтва про реєстрацію символіки у зв'язку з пошкодженням, видачу дубліката оригіналу свідоцтва про реєстрацію символіки політичної партії у зв'язку з його втратою у розмірі який встановлюється Кабінетом Міністрів України.

2. Цілі і завдання проекту Закону

Основною метою законопроекту є врегулювання використання символіки політичними партіями в Україні.

3. Загальна характеристика та основні положення проекту Закону

Проект Закону України "Про внесення змін до статті 9 Закону України "Про політичні партії в Україні" (щодо врегулювання використання символіки політичними партіями)" складається з двох розділів.

До розділу першого входять зміни до статті 9 Закону України "Про політичні партії в Україні".

Розділ другий встановлює порядок набрання чинності цим Законом.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Основним законодавчим актом, що регулює суспільні відносини в даній сфері є Конституція України та Закон України "Про політичні партії в Україні".

Прийняття проекту Закону України не тягне за собою змін в інших законодавчих актах.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація законопроекту не потребує додаткових витрат з Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття проекту Закону

Прийняття запропонованого законопроекту дозволить врегулювати використання символіки політичними партіями в Україні.

 

Народний депутат України

О. Б. Фельдман

Опрос