Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Налоговый кодекс Украины (относительно обложения налогом на прибыль "Українського дитячого центру "Молода гвардія")

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 28.09.2015 № 3185
Дата рассмотрения: 28.09.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо оподаткування податком на прибуток "Українського дитячого центру "Молода гвардія")"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Законом України "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи" N 71-VIII від 28 грудня 2014 року було скасовано пільгу для "Українського дитячого центру "Молода гвардія" щодо звільнення від оподаткування прибутку підприємства від провадження діяльності з оздоровлення та відпочинку дітей.

Молода гвардія - український дитячий центр, що розташований у м. Одеса на березі Чорного моря. Наразі це чи не єдиний заклад в Україні, де наші діти мають можливість оздоровитися та відпочити за рахунок держави і який потребує державного фінансування, з чим постійно виникають труднощі. На думку фахівців, аби повністю відремонтувати Український дитячий центр "Молода гвардія" та відновити його потужності, необхідно понад 200 мільйонів гривень.

Враховуючи зазначене, вважаю за необхідне звільнити від додаткового податкового навантаження дитячий центр, який відіграє важливе значення для відпочинку та оздоровлення дітей, насамперед - дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей-інвалідів.

2. Цілі та завдання законопроекту

Ціль законопроекту полягає у вирішенні проблеми додаткового фінансового забезпечення та звільнення від податкового навантаження державного дитячого оздоровчого центру.

Завдання цього законопроекту полягає у врегулюванні норм Податкового кодексу України та введенні пільги, за якою податок на прибуток "Українського дитячого центру "Молода гвардія" справлятися не буде.

3. Загальна характеристика і основні положення законопроекту

Проектом пропонується відновити скасовану на початку цього року пільгу, за якою звільняється від оподаткування прибуток державного підприємства "Український дитячий центр "Молода гвардія" від провадження діяльності виключно з оздоровлення та відпочинку дітей.

Крім цього, зазначається що прибуток, отриманий таким платником податку від інших видів діяльності, оподатковується на загальних підставах за базовою (основною) ставкою, визначеною Податковим кодексом України.

4. Місце Закону в системі чинного законодавства

У даній сфері правового регулювання діє Податковий кодекс України.

Реалізація запропонованого проекту потребує внесення змін до Податкового кодексу України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація положень Закону в разі його прийняття не призведе до додаткових видатків з Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних, правових та інших наслідків прийняття Закону

Прийняття законопроекту дозволить частково вирішити проблеми, пов'язані з фінансуванням "Молодої гвардії" і спрямовувати кошти, які справляються на користь держави в якості податку на прибуток даного підприємства, на проведення ремонту та реконструкції центру. Крім цього, запропоновані зміни дозволять покращити оздоровчу сферу і покажуть небайдужість влади до майбутнього наших дітей та їх здоров'я.

 

Народний депутат України

Т. Р. Козак

Опрос