Идет загрузка документа (8 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законы Украины относительно деятельности военно-гражданских администраций

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 24.09.2015 № 3177
Дата рассмотрения: 24.09.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності військово-цивільних адміністрацій"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Цей законопроект підготовлено з метою забезпечення реалізації повноважень органів місцевого самоврядування на території та в період проведення антитерористичної операції.

Даний проект направлений на забезпечення державою конституційних гарантій на місцеве самоврядування, визначених статтями 5, 7, 92 Конституції України, забезпечення вирішення питань місцевого самоврядування в період проведення антитерористичної операції для збереження гарантованого державою права та реальної здатності територіальних громад вирішувати питання місцевого значення в межах Конституції і законів України, оперативності прийняття важливих рішень, подальшого економічного і соціального розвитку Донецької та Луганської областей відповідно до вимог Конституції України і Законів України "Про місцеве самоврядування в Україні", "Про місцеві державні адміністрації".

Не менш важливим аспектом, який вирішує даний проект, є упорядкування та співвідношення Закону України "Про військово-цивільні адміністрації" з діючим законодавством України.

2. Мета і шляхи її досягнення

Метою розробки зазначеного законопроекту є забезпечення функціонування системи місцевого самоврядування в умовах проведення антитерористичної операції, вирішення нагальних питань місцевого значення шляхом тимчасового виконання повноважень органів місцевого самоврядування відповідними військово-цивільними адміністраціями на період проведення антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей.

3. Правові аспекти

Сфера правового регулювання зазначеного питання базується на положеннях Конституції України, Законів України "Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції", "Про боротьбу з тероризмом", "Про місцеве самоврядування в Україні", "Про місцеві державні адміністрації", "Про військово-цивільні адміністрації" та інших законодавчих актів України, які регламентують питання здійснення повноважень органами місцевого самоврядування тощо.

Реалізація законопроекту потребує внесення змін до:

- законів України "Про місцеве самоврядування в Україні", "Про місцеві державні адміністрації" та "Про військово-цивільні адміністрації" в частині: виконання повноважень органів місцевого самоврядування відповідними військово-цивільними адміністраціями на період проведення антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей; дострокового припинення повноважень відповідних рад, сільських, селищних, міських голів; уточнення положень щодо статусу і призначення військово-цивільних адміністрацій, їх організації та повноважень, порядку призначення керівника військово-цивільної адміністрації.

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття законопроекту не потребуватиме виділення додаткових коштів із Державного бюджету України.

5. Позиція заінтересованих органів

Проект акта підлягає опрацюванню профільними комітетами Верховної Ради України.

6. Регіональний аспект

Прийняття проекту акта не стосується розвитку адміністративно-територіальних одиниць.

7. Запобігання дискримінації

В проекті акта відсутні положення, які містять ознаки дискримінації. Громадська антидискримінаційна експертиза не проводилась.

8. Запобігання корупції

У проекті акта відсутні правила і процедури, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень. Громадська антикорупційна експертиза не проводилась.

9. Громадське обговорення

Проект акта не потребує проведення консультацій з громадськістю.

10. Позиція соціальних партнерів

Проект акта не стосується соціально-трудової сфери.

11. Оцінка регуляторного впливу

Проект не є регуляторним актом.

12. Вплив реалізації акта на ринок праці

Реалізація проекту акта не вплине на ринок праці.

13. Прогноз результатів

Прийняття цього проекту Закону дозволить забезпечити виконання повноважень органів місцевого самоврядування на території Донецької та Луганської областей у період проведення антитерористичної операції.

 

Народний депутат України

А. В. Герасимов

Опрос