Идет загрузка документа (7 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "Об основных принципах и требованиях к безопасности и качеству пищевых продуктов" (относительно приведения норм к требованиям Таможенного кодекса)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 22.09.2015 № 3167
Дата рассмотрения: 22.09.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів" (щодо приведення норм до вимог Митного кодексу)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Починаючи з 20 вересня 2015 року набирає чинності новий Закон України "Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів" (далі - Закон) (стара редакція - "Про безпечність та якість харчових продуктів").

Згідно частини другої статті 55 Закону посадові особи органів доходів і зборів здійснюють попередній документальний контроль з подальшим пропуском харчових продуктів до митниць призначення, де посадові особи компетентного органу завершують державний контроль в повному обсязі та на основі чого відбувається митне оформлення.

Відповідно до одинадцятої та дванадцятої частин статті 55 Закону, завершення посадовими особами компетентного органу державного контролю в повному обсязі повинно відбуватися безпосередньо на визначеному прикордонному інспекційному посту, а відомості про результати здійснення такого контролю харчових продуктів на прикордонних інспекційних постах вносяться до єдиної з митними органами інформаційно-телекомунікаційної системи і це є підставою для прийняття рішення посадовою особою митного органу про завершення митного оформлення таких харчових продуктів.

Для усунення вищевказаних розбіжностей проектом пропонується виключити положення про проведення державного контролю у формі попереднього державного контролю.

Важливо також зазначити, що Законом визначено, що переміщення харчових продуктів відбувається тільки через призначені прикордонні інспекційні пости. З огляду на відсутність належних прикордонних постів, для нормальної реалізації вищезазначеної норми, необхідно відтермінувати момент набрання нею чинності - до моменту опублікування рішення Кабінету Міністрів України щодо введення в експлуатацію в достатній кількості прикордонних інспекційних постів.

2. Цілі та завдання законопроекту

Ціль законопроекту полягає у попередженні виникнення ускладнень при переміщенні харчових продуктів через митний кордон України.

Завдання цього законопроекту полягає у врегулюванні норм Закону України "Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів", що забезпечить однозначність застосування норм Закону у частині порядку здійснення державного контролю харчових продуктів.

3. Загальна характеристика і основні положення законопроекту

Проектом пропонується виключити із Закону України "Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів" частину норми про проведення державного контролю у формі попереднього державного контролю.

Крім цього, пропонується відтермінувати набрання чинності розділу VIII Закону України "Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів" до моменту опублікування рішення Кабінету Міністрів України щодо введення в експлуатацію в достатній кількості прикордонних інспекційних постів.

4. Місце Закону в системі чинного законодавства

У даній сфері правового регулювання діють: Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо харчових продуктів" та Закон України "Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів".

Реалізація запропонованого проекту потребує внесення змін до Закону України "Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів".

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація положень Закону в разі його прийняття не призведе до додаткових видатків з Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних, правових та інших наслідків прийняття Закону

Прийняття законопроекту дозволить попередити виникнення та уникнути ускладнень для суб'єктів ЗЕД при переміщенні харчових продуктів через митний кордон України, забезпечити однозначність застосування норм Закону у частині порядку здійснення державного контролю харчових продуктів і, як наслідок - покращить умови здійснення зовнішньоекономічної діяльності в цілому.

 

Народний депутат України

Т. Р. Козак

Опрос