Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Кодекс Украины об административных правонарушениях относительно установления ответственности за употребление наркотических средств, психотропных веществ, их аналогов и прекурсоров военнослужащими

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 21.09.2015 № 3156
Дата рассмотрения: 21.09.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо встановлення відповідальності за вживання наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів і прекурсорів військовослужбовцями"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Незважаючи на вжиття державою заходів щодо посилення військової дисципліни, на даний час продовжують мати місце випадки вживання військовослужбовцями, військовозобов'язаними та резервістами алкогольних напоїв та наркотичних засобів.

При цьому, в ряді випадків вищезазначені особи відмовляються від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан сп'яніння, що ускладнює реалізацію норм Закону про притягнення їх до адміністративної відповідальності.

Водночас у Кодексі України про адміністративні правопорушення існує норма, якою передбачено притягнення особи до адміністративної відповідальності за відмову від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння під час керування транспортними засобами (стаття 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення).

З урахуванням цього пропонується ввести аналогічну норму і до статті 172-20 Кодексу України про адміністративні правопорушення, що посилить дієвість її застосування.

Також вважаємо за необхідне за аналогією статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення ввести відповідальність військовослужбовців і за вживання наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів і прекурсорів.

Крім того, враховуючи ситуацію, що склалася на сьогодні, коли військовослужбовці під час виконання завдань військової служби перебувають на значній відстані від штабу військової частини, проблематичним є складання командиром частини протоколу про адміністративне правопорушення, вчинене військовослужбовцем. Для цього порушник спершу має бути доставлений для складання протоколу про адміністративне правопорушення за десятки кілометрів до штабу частини, а потім знову до суду для розгляду цієї адміністративної справи.

З метою уникнення цього пропонується надати право керівникам окремих підрозділів військових частин, уповноваженим на те командирами (начальниками) військових частин, складати протоколи про адміністративні правопорушення, зокрема, за вживання пива, алкогольних, слабоалкогольних напоїв та вживання наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів і прекурсорів військовослужбовцями, військовозобов'язаними та резервістами під час проходження зборів на території військових частин, військових об'єктів або виконання ними обов'язків військової служби в нетверезому стані, стані наркотичного чи іншого сп'яніння, а так само за відмову зазначених осіб від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння.

2. Мета і шляхи її досягнення

Метою прийняття проекту Закону України є підвищення рівня військової дисципліни військовослужбовців Збройних Сил України, інших військових формувань, утворених відповідно до законів України.

Законопроектом пропонується внести зміни до статті 172-20 та пункту 14 частини першої статті 255 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

3. Правові аспекти

На сьогодні правові відносини щодо проходження військової служби особами рядового і начальницького складу та резервістам регулюються Законом України "Про військовий обов'язок і військову службу", Законом України "Про Збройні Сили України", статути Збройних Сил України, Кодекс України про адміністративні правопорушення (глава 13-Б "Військові адміністративні правопорушення").

Реалізація положень законопроекту не потребує внесення змін до інших законодавчих актів.

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація проекту акта не потребує додаткових матеріальних та інших витрат з Державного бюджету України.

5. Прогноз результатів

Реалізація цього Закону сприятиме підвищенню рівня військової дисципліни військовослужбовців Збройних Сил України, інших військових формувань, утворених відповідно до законів України.

 

Народні депутати України:

Пашинський С. В.

Вінник І. Ю.

Кривенко В. В.

Опрос