Идет загрузка документа (7 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 19 Закона Украины "Об охране детства" относительно льготного проезда детей

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 25.09.2015 № 3141-1
Дата рассмотрения: 25.09.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до статті 19 Закону України "Про охорону дитинства" щодо пільгового проїзду дітей"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

На розгляд Парламенту народним депутатом України Вознюком Ю. В. внесено проект Закону України "Про внесення доповнень до Закону України "Про охорону дитинства" щодо права пільгового проїзду дітьми віком від 6 до 14 років" (реєстр. N 3141).

Цим проектом пропонується доповнити статтю 19 Закону України "Про охорону дитинства" новою частиною, відповідно до якої діти віком від 6 до 14 років у період з 1 вересня по 1 червня мають право пільгового проїзду усіма видами міського пасажирського транспорту (крім таксі), автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості, а також залізничним і водним транспортом приміського сполучення та автобусами приміських і міжміських маршрутів, у тому числі внутрірайонних, внутрі- та міжобласних незалежно від відстані та місця проживання, зі знижкою 50 відсотків вартості проїзного квитка, або на компенсацію таких витрат у спосіб та порядку, які встановлюються Кабінетом Міністрів України.

Цілком підтримуючи зазначену законодавчу ініціативу слід зазначити, що з прийняттям Закону України "Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України" від 28 грудня 2014 року N 76-VIII для учнів та студентів фактично було ліквідоване право пільгового проїзду та безплатного проїзду у сільській місцевості.

Зазначене питання було передано на розсуд органів місцевого самоврядування, які лише у разі наявності фінансового ресурсу зможуть запроваджувати пільги на проїзд. Беручи до уваги стан місцевих бюджетів очевидним є те, що у своїй більшості українські діти не отримуватимуть цих пільг.

Тому альтернативним проектом пропонується більш широко підійти до врегулювання порушеного питання.

2. Мета законопроекту

Метою законопроекту є посилення соціальних гарантій дітей дошкільного віку, учнів та студентів загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладів.

3. Загальна характеристика і основні положення законопроекту

Законопроектом пропонується статтю 19 Закону України "Про охорону дитинства" доповнити новими положеннями, які встановлюють, що:

1) діти дошкільного віку, учні і студенти загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладів незалежно від підпорядкування, типів і форм власності мають право на пільговий проїзд до місця навчання і додому міським та приміським пасажирським транспортом у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України;

2) діти дошкільного віку, учні і студенти загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладів у сільській місцевості забезпечуються транспортом до місця навчання і додому безоплатно;

3) учні і студенти загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладів протягом року мають право на пільговий проїзд по території України залізничним, водним, автомобільним транспортом у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

У даній сфері правового регулювання діють Конституція України, Закони України "Про охорону дитинства", "Про освіту", "Про вищу освіту", "Про професійно-технічну освіту", "Про загальну середню освіту", "Про позашкільну освіту", "Про сприяння соціальному становленню та розвитку молоді в Україні", відповідні підзаконні нормативно-правові акти.

Реалізація положень поданого законопроекту після його прийняття не потребує змін до інших законодавчих актів.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація проекту Закону потребуватиме додаткового фінансування з Державного бюджету України починаючи з 2016 року. У зв'язку з цим Прикінцевими положеннями проекту Кабінету Міністрів України доручається щороку передбачати видатки з Державного бюджету України, необхідні для реалізації закону.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття законопроекту

З прийняттям проекту буде посилено соціальний захист дітей дошкільного віку, учнів та студентів загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладів.

 

Народний депутат України

Н. Ю. Королевська

Опрос