Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении дополнений в Закон Украины "Об охране детства" относительно права льготного проезда детьми в возрасте от 6 до 14 лет

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 18.09.2015 № 3141
Дата рассмотрения: 18.09.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення доповнень до Закону України "Про охорону дитинства" щодо права пільгового проїзду дітьми віком від 6 до 14 років"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Згідно з пунктом 159 постанови Кабінету Міністрів України від 26.09.07 р. N 1184 "Про внесення змін до Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту" пасажир автобуса має право купувати для дітей віком від шести до 14 років дитячі квитки за пільговою ціною (із знижкою 25 відсотків вартості) у період з 1 жовтня по 15 травня. Ця пільга стосується і решти видів громадського транспорту.

Разом з тим, вказана постанова не враховує вимоги статті 16 Закону України "Про загальну середню освіту", відповідно до якої навчальний рік у загальноосвітніх навчальних закладах незалежно від підпорядкування, типів і форм власності розпочинається у День знань - 1 вересня і закінчується не пізніше 1 липня наступного року.

Профільним законом, який визначає охорону дитинства в Україні як стратегічний загальнонаціональний пріоритет і з метою забезпечення реалізації прав дитини на життя, охорону здоров'я, освіту, соціальний захист та всебічний розвиток, встановлює основні засади державної політики у цій сфері, є Закон України "Про охорону дитинства".

Проте у цьому законі відсутні жодні положення, які б гарантували право учнів від 6 до 14 років користуватися пільговим проїздом чи отримувати відповідну грошову адресну допомогу.

В умовах здорожчання вартості проїзду у громадському транспорті існуюча 25 % знижка у період з 1 жовтня по 15 травня не є достатньою і належною мірою підтримки дітей та їхніх батьків у період навчального року.

Адже у період навчального року діти користуються громадським транспортом не лише у напрямку "з дому до школи" і "зі школи до дому", а й відвідують різного роду позакласні заняття, спортивні секції, гуртки та інші заняття за інтересами.

У зв'язку з цим з боку держави було б логічним та справедливим забезпечити таких дітей протягом навчального року пільгою у 50 % вартості проїзду /або шляхом надання відповідної грошової компенсації/ протягом усього навчального року, про що закріпити відповідні гарантії у профільному Законі України "Про охорону дитинства".

2. Мета законопроекту

Метою законопроекту є посилення соціальних гарантій дітей шкільного віку від 6 до 14 років та їхніх сімей у період навчального року.

3. Загальна характеристика і основні положення законопроекту

Законопроект передбачає доповнення статті 19 Закону України "Про охорону дитинства" новою частиною, відповідно до якої встановлюється, що "Діти віком від 6 до 14 років у період з 1 вересня по 1 червня мають право пільгового проїзду усіма видами міського пасажирського транспорту (крім таксі), автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості, а також залізничним і водним транспортом приміського сполучення та автобусами приміських і міжміських маршрутів, у тому числі внутрірайонних, внутрі- та міжобласних незалежно від відстані та місця проживання, зі знижкою 50 відсотків вартості проїзного квитка, або на компенсацію таких витрат у спосіб та порядку, які встановлюються Кабінетом Міністрів України".

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Правовідносини врегульовані Правилами надання послуг пасажирського автомобільного транспорту від 18 лютого 1997 року.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація проекту Закону не потребує додаткового фінансування з Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття законопроекту.

Прийняття проекту Закону посилить соціальні гарантії для дітей шкільного віку від 6 до 14 років та їхніх сімей у період навчального року.

 

Народний депутат України 

Ю. В. Вознюк

Опрос