Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 20 Закона Украины "Об отпусках"

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 18.09.2015 № 3140
Дата рассмотрения: 18.09.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
щодо відповідності acquis communautaire проекту Закону України "Про внесення змін до статті 20 Закону України "Про відпустки"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Чинним законодавством України передбачена відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

Як нормами Кодексу законів України про працю, так і Законом України "Про відпустки" встановлено, що відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку може використати не лише мати дитини, а й інші особи (батько дитини, баба, дід чи інші родичі, які фактично доглядають за дитиною, або особа, яка усиновила чи взяла під опіку дитину, та один із прийомних батьків).

Стаття 20 Закону України "Про відпустки" передбачає, що особам, зазначеним у частині третій статті 18 цього Закону (крім осіб, які усиновили чи взяли дитину під опіку у встановленому законодавством порядку, прийомних батьків), відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається на підставі довідки з місця роботи (навчання, служби) матері дитини про те, що вона вийшла на роботу до закінчення терміну цієї відпустки і виплату допомоги по догляду за дитиною їй припинено (із зазначенням дати).

Разом з тим, стаття 20 Закону України "Про відпустки", яка передбачає порядок надання відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку іншим особам, не враховує право матері дитини на зайняття підприємницькою діяльністю, що могло б бути підставою для оформлення такої відпустки іншими особами.

Тому існує потреба вдосконалити механізм надання та використання трирічної відпустки по догляду за дитиною, передбачивши можливість її надання особам, встановленим у ст. 18 Закону України "Про відпустки", в тому числі й у разі реєстрації матері дитини як фізичної особи-підприємця.

2. Мета законопроекту

Метою законопроекту є посилення соціальних та трудових гарантій матерів, які до досягнення дитиною трирічного віку прийняли рішення займатися підприємницькою діяльністю.

3. Загальна характеристика і основні положення законопроекту

Законопроект передбачає доповнення частини 4 статті 20 Закону України "Про відпустки" словами ", або на підставі документа, який підтверджує, що мати дитини зареєстрована як фізична особа-підприємець.".

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Правовідносини врегульовані Кодексом законів про працю України та Законом України "Про відпустки".

Додатково вносити зміни до Кодексу законів про працю України з цього питання не потрібно.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація проекту Закону не потребує додаткового фінансування з Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття законопроекту.

Прийняття проекту Закону посилить соціальні та трудові гарантії матерям, які до досягнення дитиною трирічного віку прийняли рішення займатися підприємницькою діяльністю, оскільки закон гарантуватиме у такому разі право інших осіб на використання відпустки по догляду за дитиною.

 

Народний депутат України 

Ю. В. Вознюк

Опрос