Идет загрузка документа (3 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О защите социально незащищенных слоев населения от повышения цен и тарифов на жилищно-коммунальные услуги

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 17.09.2015 № 3126
Дата рассмотрения: 17.09.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про захист соціально незахищених верств населення від підвищення цін і тарифів на житлово-комунальні послуги"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Прийняття Закону України "Про захист соціально незахищених верств населення від підвищення цін і тарифів на житлово-комунальні послуги" зумовлено прийняттям органами державної влади необґрунтованих рішень у частині підвищення цін і тарифів на житлово-комунальні послуги та спожиті у побуті природний газ і електроенергію.

Існуючий розмір цін і тарифів на житлово-комунальні послуги призведе до істотного зниження рівня життя громадян України, підвищить соціальну напругу серед населення.

2. Цілі і завдання прийняття акта

Метою прийняття Закону є запровадження мораторію на підвищення цін і тарифів на житлово-комунальні послуги та спожиті у побуті природний газ і електроенергію для соціально незахищених верств населення.

3. Загальна характеристика і основні положення законопроекту

У законопроекті запропоновано заборонити підвищувати ціни і тарифи на житлово-комунальні послуги, які визначені у відповідності до Закону України "Про житлово-комунальні послуги", для споживачів - фізичних осіб, середньомісячний сукупний дохід яких не перевищує трьох розмірів прожиткового мінімуму, розрахованого та затвердженого відповідно до закону для осіб, які належать до основних соціальних і демографічних груп населення.

4. Правові аспекти

Порядок встановлення цін і тарифів на житлово-комунальні послуги здійснюється відповідно до Закону України "Про житлово-комунальні послуги".

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття даного проекту не потребує додаткових витрат з Державного бюджету України.

6. Прогноз результатів

Прийняття законопроекту буде сприяти зменшенню соціальної напруги в країні.

 

Народні депутати України:

Бойко Ю. А.

Папієв М. М.

Іоффе Ю. Я.

Опрос