Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины (относительно мер направленных на содействие развитию природно-заповедного фонда Украины)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 17.09.2015 № 3124
Дата рассмотрения: 17.09.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо заходів направлених на сприяння розвитку природно-заповідного фонду України)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття Закону

Проект Закону України підготовлено з метою усунення колізій у сфері відшкодування збитків установами природно-заповідного фонду землекористувачам.

2. Мета і шляхи її досягнення

Внесення змін до Закону України "Про природно-заповідний фонд" та Земельного кодексу України здійснюється з метою усунення колізій у сфері відшкодування шкоди (збитків) підприємствам, установам, організаціям, що перебувають у державній власності, установами природно-заповідного фонду у процесі набуття права користування земельними ділянками.

Так на підставі Указів Президента України заплановані до вилучення в установленому порядку із користування підприємств, установ, організацій державної форми власності земельні ділянки надаватимуться у постійне користування установам природно-заповідного фонду. Після цього земельні ділянки будуть використовуватись ними з метою збереження, відтворення і ефективного використання природних комплексів та об'єктів, які мають особливу природоохоронну, оздоровчу, історико-культурну, наукову, освітню та естетичну цінність, в інтересах народу України.

Однак відповідно до чинної редакції ст. ст. 156, 157 Земельного кодексу України у збитки землекористувачам необхідно відшкодовувати, хоча вони і не заподіювались безпосередньо установами природно-заповідного фонду, а виникли на підставі обов'язкових до виконання правових актів.

При цьому фактично здійснюється фінансування бюджетними установами юридичних осіб державної форми власності за рахунок коштів Державного бюджету України, що є нераціональним.

Під час надання установам природно-заповідного фонду земельних ділянок у постійне користування у зв'язку з наданням їм заповідного статусу державна форма власності на землю не змінюється.

У даному випадку уповноважені виконувати функції розпорядника землями державної форми власності органи державної влади приймають рішення лише щодо зміни цільового призначення таких земельних ділянок виключно в інтересах держави та народу України.

3. Правові аспекти

Предметом правового регулювання цього Закону є цивільні відносини у сфері відшкодування шкоди (збитків) та адміністративні відносини в галузі управління юридичними особами, що перебувають у державній власності - в частині звільнення бюджетних установ від відшкодування збитків.

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація цього Закону не потребує фінансових витрат за рахунок коштів державного бюджету. Проект Закону покликаний зменшити фінансове навантаження на Державний бюджет України під час набуття права користування земельними ділянками установами природно-заповідного фонду.

5. Прогноз результатів

Прийняття Закону сприятиме прискоренню набуття установами природно-заповідного фонду права користування земельними ділянками, зменшенню перевитрат бюджетних коштів та проявів корупції.

 

Народні депутати України:

Д. В. Колєсніков

М. В. Томенко

Д. Ю. Шпенов

П. В. Дзюблик

Опрос