Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законы Украины относительно защиты жилищных прав внутренне перемещенных лиц

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 01.10.2015 № 3122-1
Дата рассмотрения: 01.10.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо захисту житлових прав внутрішньо переміщених осіб"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

На розгляд Парламенту народним депутатом України Гарбузом Ю. Г. внесено проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо захисту житлових прав внутрішньо переміщених осіб з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування)" (реєстр. N 3122).

Цим проектом пропонується забезпечити можливість реалізації права взяття на соціальний квартирний облік громадянам України, які належать до числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, що перебувають на первинному обліку в службах у справах дітей на тимчасово неконтрольованій українською владою території. А також пропонується забезпечувати реєстрацію місця проживання таких дітей за обов'язкової участі органу опіки та піклування у випадку відсутності їх законного представника.

В той же час, сьогодні гостро стоїть проблема забезпечення житлом не лише дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а в цілому вимушених переселенців, яких налічується близько 1,5 млн. осіб.

Тому альтернативним проектом пропонується посилити правове регулювання захисту житлових прав всіх внутрішньо переміщених осіб.

Хоча Законом України "Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб" і встановлено обов'язок місцевих державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування забезпечувати надання внутрішньо переміщеним особам житлових приміщень, в тому числі соціального житла, наразі існує безліч випадків невиконання норм закону і відмов у наданні соціального житла за його реальної наявності.

2. Цілі і завдання прийняття акта

Цілі і завдання законопроекту - вирішення житлових проблем вимушених переселенців шляхом надання їм права позачергового отримання квартир або садибних (одноквартирних) жилих будинків із житлового фонду соціального призначення.

3. Загальна характеристика і основні положення проекту акта

Законопроектом пропонується:

1) віднести внутрішньо переміщених осіб до осіб, що мають право позачергового отримання житла із житлового фонду соціального призначення;

2) покласти на органи місцевого самоврядування обов'язок вести облік таких осіб;

3) передбачити реєстрацію місця проживання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, із числа вимушених переселенців за обов'язкової участі органу опіки та піклування у випадку відсутності їх законного представника.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

У даній сфері правового регулювання діють Конституція України, Сімейний кодекс України, Закони України "Про охорону дитинства", "Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб", "Про житловий фонд соціального призначення", "Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування".

Реалізація законопроекту не потребує внесення змін до інших законодавчих актів України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація законопроекту не потребує додаткових витрат з Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття акта

Прийняття законопроекту дозволить посилити правове регулювання реалізації житлових прав внутрішньо переміщених осіб, забезпечить часткове вирішення їхніх житлових проблем, а також удосконалить процедуру реєстрації місця проживання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, із числа вимушених переселенців.

 

Народний депутат України

Н. Ю. Королевська

Опрос