Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О торгово-промышленных палатах в Украине" (относительно создания городских и межрайонных торгово-промышленных палат)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 15.09.2015 № 3108
Дата рассмотрения: 15.09.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про торгово-промислові палати в Україні" (щодо створення міських та міжрайонних торгово-промислових палат)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття проекту Закону

Реформа місцевого самоврядування через децентралізацію влади потребує перегляду багатої кількості законів. Вибудовується нова система та нові правила функціонування влади. Процес децентралізації потребує багатьох перетворень і це стосується не тільки державної влади та органів місцевого самоврядування, але й тих організацій та установ, яким державою було делеговано монопольні функції або представницькі повноваження. До таких організацій належить Торгово-промислова палата України (ТПП), яка діє за Законом України "Про торгово-промислові палати в Україні". Закон прийнято майже 20 років тому, він передбачає створення торгово-промислових палат тільки на обласному рівні та у містах Києві та Севастополі. На сьогодні, в загальному контексті реформ, ця норма є стримуючим фактором для реалізації ініціатив з самоорганізації малого та середнього бізнесу у рамках ТПП України, та стримує розвиток самої організації. Мова йде про можливість створення міських та міжрайонних ТПП. Такий підхід дає додатковий імпульс для розвитку як системи ТПП, так і малого і середнього бізнесу на місцях, наближає ресурси та можливості ТПП безпосередньо до підприємців. Враховуючи європейській вектор інтеграції України, необхідно звернути увагу на досвід провідних країн Європи - Франції, Німеччини, Італії та інших, де на протязі багатьох століть, практично у кожному місті, успішно працюють торгові палати забезпечуючи сталий розвиток бізнесу.

2. Мета проекту Закону

Метою проекту Закону є розвиток інфраструктури підтримки малого та середнього бізнесу, створення сприятливих умов для розвитку системи ТПП, малого і середнього бізнесу на місцях, економічного зростання як місцевих громад, так і економіки країни загалом.

3. Загальна характеристика й основні положення проекту Закону

Проектом Закону пропонується внести зміни до Закону України "Про торгово-промислові палати в Україні" з метою надання можливості створення міських та міжрайонних торгово-промислових палат.

4. Стан нормативно-правової бази

Нормативно-правовою базою у цій сфері правового регулювання є Конституція України, Закон України "Про торгово-промислові палати в Україні".

Прийняття цього законопроекту не потребує внесення змін до інших законів України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття запропонованого проекту Закону не потребує додаткових витрат з Державного бюджету України та місцевих бюджетів.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття проекту Закону

Прийняття запропонованих змін сприятиме розвитку інфраструктури підтримки малого та середнього бізнесу, наближенню влади і уповноважених державою організацій та установ безпосередньо до підприємців.

 

Народний депутат України

С. А. Матвієнков

Опрос