Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Налоговый кодекс Украины относительно освобождения участников АТО от уплаты налога на доходы физических лиц

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 15.09.2015 № 3102
Дата рассмотрения: 15.09.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо звільнення учасників АТО від сплати податку на доходи фізичних осіб "

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Соціалізація учасників АТО для українського суспільства - це стратегічне ключове завдання вкрай необхідне для держави.

Однією зі складових соціального захисту в Збройних Силах України є соціальна та професійна адаптація військовослужбовців, які підлягають звільненню з військової служби. Особливо актуальним дане питання постає в період проведення антитерористичної операції. Це обумовлено збільшенням кількості військовослужбовців, які звільняються після демобілізації. Враховуючи зазначене, виникає об'єктивна потреба створення для них сприятливих умов та системи допомоги і адаптації. Роботу щодо їх соціальної адаптації необхідно і в межах покращення матеріального стану і стимулювання до само зайнятості в тому числі. Ініціатива, про яку йдеться в законопроекті, є надзвичайно актуальною та потрібною.

В межах соціальної адаптації колишніх військовослужбовців передбачається надання певних пільгових умов що сприятимуть працевлаштуванню колишніх військовослужбовців, які не потребують перепідготовки за новими спеціальностями, в частині конкурентності оплати праці (відсутності вимоги щодо вирахування із заробітної плати сум податку з доходів фізичних осіб) та самозайнятості, тобто зайняття підприємницькою діяльністю, в частині конкурентності в оподаткуванні доходів такої діяльності (звільнення від сплати податку з доходів фізичних осіб отриманих внаслідок такої підприємницької діяльності).

Законопроектом передбачається часовий проміжок, протягом якого діятимуть пільги, - 2 роки. Протягом вказаного періоду передбачається завершення процесу первинної соціальної адаптації в частині працевлаштування і стимулювання до самозайнятості.

Запропоновані зміни також декларують прояв поваги та визнання авторитету учасників бойових дій в загальнодержавному значенні не лише у вигляді усвідомлення цінності їх дій з охорони та відстоювання державного суверенітету та державної цілісності, а й у реальній формі шляхом надання можливості користування певними пільгами (благами).

2. Цілі і завдання прийняття

Метою прийняття законопроекту є правове врегулювання відносин щодо надання строкових преференцій певним категоріям учасників бойових дій, які покликані сприяти їх соціалізації та вираженні загальнодержавної поваги до авторитету учасників бойових дій.

3. Загальна характеристика і основні положення законопроекту

Законопроект передбачає звільнення від оподаткування податком на доходи фізичних осіб, строком на два роки, певних категорій учасників бойових дій, що визначені цим законопроектом.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

У даній сфері правового регулювання діють Конституція України, Податковий кодекс України, Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту".

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття проекту Закону України не потребує залучення додаткових коштів з державного бюджету. Прийняття закону в перспективі зменшить надходження до державного та місцевих бюджетів.

6. Очікувані соціально-економічні наслідки

Прийняття закону сприятиме покращенню фінансового стану учасників антитерористичної операції прискоренню їх соціалізації та підняттю авторитету Української державності у суспільстві і формуванню авторитету захисника вітчизни в державі.

 

Народний депутат України

Б. С. Розенблат

А. А. Гордєєв

В. І. Гудзенко

Опрос