Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О мерах, направленных на обеспечение устойчивого функционирования предприятий топливно-энергетического комплекса" (относительно обеспечения стабильности на энергорынке)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 15.09.2015 № 3097
Дата рассмотрения: 15.09.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування підприємств паливно-енергетичного комплексу" (щодо забезпечення стабільності на енергоринку)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

14 травня 2015 року Верховною Радою України було прийнято Закон України "Про внесення змін до деяких законів України щодо стабілізації фінансового стану Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України". Відповідно до пункту другого розділу першого цього закону внесено зміни до Закону України "Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування підприємств паливно-енергетичного комплексу", згідно з якими скорочено термін погашення заборгованості підприємствами паливно-енергетичного комплексу. Слід зауважити, що підприємствами галузі були здійснені відповідні фінансово-економічні розрахунки відповідно до раніше встановлених термінів погашення заборгованості. Встановлені нові терміни завершення процесу погашення заборгованості унеможливлюють залучення інвестицій для накопичення вугілля, необхідного для роботи ТЕЦ, напередодні опалювального сезону і можуть призвести до таких негативних наслідків, як непостачання електроенергії у центральних регіонах України населенню та підприємствам вже цієї осені. При цьому варто зазначити, що поставки вугілля для ТЕЦ і так ускладнені проблемами війни на сході України.

Внесення запропонованих змін обумовлюється необхідністю забезпечення стабільного постачання енергії у центральних областях України енергогенеруючою компанією.

У сучасному світі наявність і доступність паливно-енергетичних ресурсів, безперебійність поставок й ефективність їх використання багато в чому визначають енергетичну безпеку - важливу складову національної безпеки. Однією з основних енергогенеруючих компаній України, чиї потужності зосереджені на трьох теплових електростанціях, розташованих у найбільш промислово розвинених регіонах України: Донецькій, Київській та Харківській областях, де провідні позиції посідають такі галузі, вуглевидобуток, хімічна та металургійна промисловість, агропромисловий комплекс є ПАТ "Центренерго". Вироблена цією компанією електроенергія є запорукою стабільності не тільки в бізнесі, але в суспільстві в цілому. Компанія відіграє істотну роль у підтримці та регулюванні енергобалансу всієї країни, є найбільшим енергогенеруючим об'єктом Київського регіону.

2. Цілі і завдання прийняття

Метою законопроекту є забезпечення стабільності постачання електроенергії головною енергогенеруючою компанією центрального регіону та створення умов стабільного фінансово-економічного стану стратегічних підприємств паливно-енергетичного комплексу України.

3. Загальна характеристика і основні положення законопроекту

Законопроектом передбачається встановити, що процедура завершення погашення заборгованості стратегічними підприємствами енергетичної галузі України діє до 1 грудня 2016 року.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

У даній сфері правового регулювання діють Конституція України, Закон України "Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування підприємств паливно-енергетичного комплексу".

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття проекту Закону України не передбачає додаткових матеріальних витрат з державного бюджету.

6. Очікувані соціально-економічні наслідки

Прийняття закону забезпечить безперебійність постачання електроенергії стратегічними енергогенеруючими компаніями та сприятиме стабільності на енергоринку у центрі України, енергетичній безпеці держави.

 

Народні депутати України

Насалик І. С. (посв. N 289)

Тригубенко С. М. (посв. N 110)

Опрос