Идет загрузка документа (7 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О природно-заповедном фонде Украины" (относительно полномочий в области охраны окружающей природной среды)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 15.09.2015 № 3089
Дата рассмотрения: 14.09.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про природно-заповідний фонд України"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Законом України від 16.10.2012 N 5456 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації повноважень органів виконавчої влади у сфері екології та природних ресурсів, у тому числі на місцевому рівні" внесено зміни в низку законодавчих актів у зв'язку проведенням адміністративної реформи.

Разом з тим, цим Законом не внесено змін до Закону України "Про природно-заповідний фонд України", що призвело до проблем з реалізацією державної політики у сфері заповідної справи.

У зв'язку з цим, законопроектом передбачено внесення змін до Закону України "Про природно-заповідний фонд України", які дозволять удосконалити та актуалізувати основний закон у сфері організації, охорони та використання природно-заповідного фонду України.

2. Мета і шляхи її досягнення

Головною метою прийняття проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про природно-заповідний фонд України" є врегулювання питання передачі повноважень від територіальних органів центрального органу виконавчої влади в галузі охорони навколишнього природного середовища, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям.

3. Правові аспекти

Відносини в галузі охорони і використання територій та об'єктів природно-заповідного фонду, відтворення його природних комплексів регулюються Законом України "Про охорону навколишнього природного середовища", Законом України "Про природно-заповідний фонд України" та іншими актами законодавства України.

Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації повноважень органів виконавчої влади у сфері екології та природних ресурсів, у тому числі на місцевому рівні" внесено зміни в Закон України "Про охорону навколишнього природного середовища" в частині передачі повноважень територіальних органів Мінприроди обласним, Київській, Севастопольській міським державним адміністраціям, проте, такі зміни не внесено у Закон України "Про природно-заповідний фонд України".

Законопроектом вносяться зміни у Закон України "Про природно-заповідний фонд України" з метою врегулювання питання передачі повноважень від територіальних органів Мінприроди, які припинили свою діяльність, обласним, Київській, Севастопольській міським державним адміністраціям.

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Проект Закону України Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про природно-заповідний фонд України" не потребує додаткових витрат з Державного бюджету України.

5. Позиція заінтересованих органів

Проект Закону погоджено з Мінфіном та Мінекономрозвитку без зауважень, з Мін'юстом із зауваження, які враховано.

6. Регіональний аспект

Проект Закону не стосується питання розвитку адміністративно-територіальних одиниць.

61. Запобігання дискримінації

У законопроекті відсутні положення, які містять ознаки дискримінації.

7. Запобігання корупції

У законопроекті відсутні правила і процедури, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень.

8. Громадське обговорення

З метою отримання пропозицій проект розміщено на офіційному сайті Мінприроди: www.menr.gov.ua

9. Позиція соціальних партнерів

Проект Закону не стосується відносин у соціально-трудовій сфері, а тому не потребує погодження з уповноваженими представниками від всеукраїнських профспілок, їх об'єднань та всеукраїнських об'єднань організацій роботодавців.

10. Оцінка регуляторного впливу

Проектом Закону не передбачено впливу на діяльність суб'єктів господарювання.

101. Вплив реалізації акта на ринок праці

Реалізація акта не матиме вплив на ринок праці.

11. Прогноз результатів

Прийняття Закону забезпечить реалізацією державної політики у сфері заповідної справи, забезпечить збереження, відновлення та стале використання територій та об'єктів природно-заповідного фонду.

 

Заступник Міністра екології та природних ресурсів України - керівник апарату 

С. Л. Коломієць

Опрос