Идет загрузка документа (9 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О сборе и учете единого взноса на общеобязательное государственное социальное страхование" (относительно уплаты страховых взносов)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 15.09.2015 № 3088
Дата рассмотрения: 14.09.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Проект акта розроблено Міністерством соціальної політики України з метою забезпечення прав громадян України на соціальний захист.

З набранням чинності Закону України "Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції" від 02.09.2014 N 1669-VII платники єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, які розташовані на території населених пунктів де органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження з 14 квітня 2014 року до її закінчення, звільняються від виконання своїх обов'язків в частині сплати єдиного внеску.

Несплата єдиного внеску підприємствами, установами та організаціями, призведе до втрат дохідної частини бюджетів Пенсійного фонду України та фондів соціального страхування, що у свою чергу, призведе до втрати страхового стажу громадянами, які працювали на підприємствах, які розташовані на територіях, де проводиться антитерористична операція та до зменшення розмірів страхових виплат (розмір пенсійних виплат, страхових виплат, пов'язаних із тимчасовою непрацездатністю та по безробіттю).

2. Мета і шляхи її досягнення

Основною метою проекту акта є виконання обов'язків стосовно сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, платниками єдиного внеску та прав застрахованих осіб та членів їх сімей на отримання страхових виплат (послуг).

З метою усунення соціальної несправедливості, яка виникла при прийнятті Закону України "Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції", законопроектом передбачено, що платникам єдиного внеску, які мають місцезнаходження (місцепроживання) в населених пунктах, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, надається право на відтермінування обов'язків, визначених частиною другою статті 6 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", на період з 14 квітня 2014 року до закінчення антитерористичної операції або до переходу населеного пункту під контроль української влади.

Підставою для такого відтермінування є заява платника єдиного внеску у довільній формі, яка подається одночасно із сертифікатом Торгово-промислової палати України про форс-мажорні обставини (обставини непереборної сили) до органу доходів і зборів не пізніше тридцяти календарних днів, наступних за днем закінчення антитерористичної операції.

Заяви, які будуть подані платниками пізніше тридцяти календарних днів, наступних за днем закінчення антитерористичної операції, не розглядатимуться.

Органи доходів і зборів у десятиденний строк з дня отримання заяви приймають рішення про відтермінування обов'язків щодо сплати внесків.

Відповідальність, штрафні та фінансові санкції за невиконання обов'язків платника єдиного внеску в період з 14 квітня 2014 року до закінчення антитерористичної операції, до платників єдиного внеску не застосовуються.

Законопроектом також передбачається, що єдиний внесок не нараховується на виплати та не утримується з виплат, що компенсуються з бюджету в межах середнього заробітку працівників, призваних на строкову військову службу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період та працівників, які були призвані під час мобілізації, на особливий період та які підлягають звільненню з військової служби у зв'язку з оголошенням демобілізації, але продовжують військову службу у зв'язку з прийняттям на військову службу за контрактом, але не більше ніж на строк укладеного контракту.

3. Правові аспекти

Перелік нормативно-правових актів у цій сфері правового регулювання:

закони України "Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції", "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування".

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття проекту акта не потребує додаткових видатків з Державного бюджету України.

5. Позиція заінтересованих органів

Проект акта погоджено без зауважень Міністерством фінансів України, Міністерством економічного розвитку і торгівлі України; із зауваженнями, які враховані, - Міністерством юстиції України, Державною фіскальною службою України, Пенсійним фондом України.

6. Регіональний аспект

Проект акта не стосується питання розвитку адміністративно-територіальних одиниць.

61. Запобігання дискримінації

Проект акта не містить положень дискримінаційного характеру.

7. Запобігання корупції

У проекті акта відсутні правила і процедури, що можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень.

8. Громадське обговорення

Проект акта не потребує проведення консультацій з громадськістю.

9. Позиція соціальних партнерів

Проект акта погоджено без зауважень Спільним представницьким органом репрезентативних всеукраїнських об'єднань профспілок на національному рівні; із зауваженнями, які не враховано, - Спільним представницьким органом сторони роботодавців на національному рівні.

Проект акта погоджено без зауважень Всеукраїнською спілкою громадських організацій "Конфедерація громадських організацій інвалідів України", Всеукраїнською організацією інвалідів "Союз організацій інвалідів України".

10. Оцінка регуляторного впливу

Проект акта не відноситься до регуляторних актів.

10-1. Вплив реалізації акта на ринок праці

Проект акта не впливає на ринок праці.

11. Прогноз результатів

Прийняття проекту акта забезпечить виконання обов'язків стосовно сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування платниками єдиного внеску після завершення антитерористичної операції та надасть право застрахованим особа та членам їх сімей на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування.

 

Перший заступник Міністра 

В. Шевченко

Опрос