Идет загрузка документа (7 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно руководства единой государственной системой гражданской защиты

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 15.09.2015 № 3086
Дата рассмотрения: 14.09.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо керівництва єдиною державною системою цивільного захисту"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо керівництва єдиною державною системою цивільного захисту" (далі - законопроект) розроблено у зв'язку з необхідністю запровадження інституту начальників цивільного захисту, що здійснюватимуть керівництво єдиною державною системою цивільного захисту (далі - ЄДС ЦЗ), її територіальними та функціональними підсистемами та їх ланками, а також уточнення функцій Кабінету Міністрів України та ДСНС України щодо керівництва єдиною державною системою цивільного захисту.

Законопроект передбачає внесення змін до статей 4, 8 - 10, 16 - 17 Кодексу цивільного захисту України та статті 20 Закону України "Про Кабінет Міністрів України" щодо розподілу функцій керівництва у сфері цивільного захисту:

Кабінет Міністрів України здійснює функцію загального керівництва у сфері цивільного захисту;

Прем'єр-міністр України як начальник цивільного захисту України здійснює керівництво ЄДС ЦЗ;

ДСНС України здійснює функцію забезпечення координації ЄДС ЦЗ.

Для позначення керівників територіальних та функціональних підсистем ЄДС ЦЗ запроваджується начальник цивільного захисту (України, області, району, центрального органу виконавчої влади, суб'єкта господарювання тощо).

2. Мета і шляхи її досягнення

Законопроект розроблено з метою визначення начальника цивільного захисту України, начальників цивільного захисту міст Києва та Севастополя, району, району у містах Києві та Севастополі, обласного центру, міста обласного і районного значення, центрального органу виконавчої влади та суб'єктів господарювання, а також уточнення функцій Кабінету Міністрів України та ДСНС України щодо керівництва ЄДС ЦЗ.

3. Правові аспекти

У зазначеній сфері правового регулювання діють Конституція України, Кодекс цивільного захисту України, Закон України "Про Кабінет Міністрів України", Закон України "Про місцеві державні адміністрації".

Законопроект не потребує внесення змін до інших законів України.

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація положень законопроекту не потребує додаткових витрат з Державного бюджету України.

5. Позиція заінтересованих органів

Законопроект погоджено без зауважень Міністерством економічного розвитку та Міністерством фінансів, із зауваженнями, які враховано, Міністерством юстиції.

6. Регіональний аспект

Законопроект не стосується питань розвитку адміністративно-територіальних одиниць.

6-1. Запобігання дискримінації

У законопроекті відсутні положення, що містять ознаки дискримінації. Законопроект не потребує проведення громадської антидискримінаційної експертизи.

7. Запобігання корупції

У законопроекті відсутні правила і процедури, що можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень. Проект акта не потребує проведення громадської антикорупційної експертизи.

8. Громадське обговорення

Законопроект не потребує проведення консультацій з громадськістю.

9. Позиція соціальних партнерів

Законопроект не стосується соціально-трудової сфери.

10. Оцінка регуляторного впливу

Законопроект за предметом правового регулювання не є регуляторним актом. Оцінки регуляторного впливу не потребує.

10-1. Вплив реалізації акта на ринок праці

Законопроект не впливає на ринок праці.

11. Прогноз результатів

Прийняття законопроекту надасть можливість уточнити функції Кабінету Міністрів України та ДСНС України щодо єдиної державної системи цивільного захисту, визначити начальників цивільного захисту України, міст Києва та Севастополя, районів, районів у містах Києві та Севастополі, обласному центрі, містах обласного і районного значення, центральних органів виконавчої влади та суб'єктів господарювання. Забезпечить ефективне функціонування єдиної державної системи цивільного захисту.

 

Міністр внутрішніх справ України

А. Б. Аваков

Опрос