Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О защите прав потребителей" относительно обязательной маркировки товаров, происходящих из страны-агрессора или временно оккупированных территорий

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 14.09.2015 № 3078
Дата рассмотрения: 14.09.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про захист прав споживачів" щодо обов'язкового маркування товарів, які походять з країни-агресора або тимчасово окупованих територій"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Станом на сьогодні Україна перебуває під тиском військової агресії з боку Російської Федерації, що проявляється у масштабних терористичних атаках, бойових діях, обстрілах та провокаціях.

Зухвалі дії РФ попри всі міжнародні норми супроводжуються не лише захопленням території нашої держави, але й масовими вбивствами, катуванням, викраденням наших співвітчизників.

Громадяни України відмовляються купувати товари, що походять з країни-агресора. Це адекватна, ненасильницька, абсолютно законна та справедлива реакція українського народу на дії РФ, адже цілком зрозуміло, що, підтримуючи Росію та її економіку, наші громадяни підтримують бойові дії проти України.

Це саме стосується й товарів, що походять з окупованих територій. Але виконати свій обов'язок, що полягає у відмові від придбання такої продукції, нашим громадянам досить важко, оскільки її маркування не дає змоги однозначно встановити, де саме (на території країни-агресора чи ні, на окупованій території чи ні) був вироблений товар.

За таких умов вдається цілком справедливим, аби держава пішла назустріч свідомим громадянам принаймні у частині маркування товарів окупанта (як перехідний захід), встановивши у чинному законодавстві положення, що зобов'язують маркувати окремо продукцію, яка походить з країни-агресора або територій, що тимчасово окуповані нею.

2. Цілі і завдання законопроекту

Метою законопроекту є надання можливості громадянам України здійснювати свідомий вибір щодо виробника в процесі придбання продукції (товарів), повідомляючи їм про те, що така продукція (товар) вироблена на території країни, яка в установленому порядку визнана агресором, або на тимчасово окупованих нею територіях

Ціль законопроекту - створення умов для добровільної відмови від придбання товарів, які посилюють становище країни-агресора, що втілюється у повідомленні (маркуванні) товарів, які вироблені на територіях, підконтрольних агресору.

Завданням законопроекту є встановлення обов'язкових вимог щодо маркування продукції, яка вироблена на території країни, що офіційно визнана Україною агресором, або на територіях, які є тимчасово окупованими країною-агресором.

3. Загальна характеристика та основні положення законопроекту

Законопроектом внести зміни до Закону України "Про захист прав споживачів", якими встановити обов'язкові вимоги щодо маркування продукції, яка походить з країни-агресора або з тимчасово окупованих країною-агресором територій.

Водночас пропонується встановити право споживача на розірвання договору купівлі-продажу продукції, яка походить з країни-агресора або тимчасово окупованих територій, що не була маркована відповідним чином.

Крім того, пропонується встановити штрафні санкції за недотримання вимог щодо маркування продукції, яка походить з країни-агресора або тимчасово окупованих територій.

4. Місце законопроекту в системі законодавства

Основним нормативно-правовим актом, що регулює зазначене питання, є Закон України "Про захист прав споживачів".

Прийняття даного законопроекту не потребує внесення змін до інших законів.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація проекту Закону не потребуватиме додаткових видатків з Державного бюджету України.

6. Обґрунтування очікуваних соціально-економічних, правових та інших наслідків застосування законопроекту після його прийняття

Внаслідок прийняття законопроекту громадяни України матимуть змогу проявити своє ставлення до країни-агресора шляхом ігнорування продукції, яка вироблена на її території або на територіях, що захоплені (окуповані) нею.

Таким чином, кожний з наших співвітчизників зможе здійснити свій внесок у послаблення економічного стану країни-агресора та її резидентів, а також проявити патріотизм, підтримуючи вітчизняного виробника та обираючи для придбання українську продукцію.

 

Народні депутати України

Опрос