Идет загрузка документа (7 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Налоговый кодекс Украины относительно создания предпосылок для новой модели рынка природного газа

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 11.09.2015 № 3073
Дата рассмотрения: 16.09.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо створення передумов для нової моделі ринку природного газу)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

На виконання пункту 3 наказу Міністерства енергетики та вугільної промисловості від 08.06.2015 N 347 про організацію роботи Міненерговугілля із забезпечення реалізації положень Закону України "Про ринок природного газу" від 09.04.15 N 329-VIII, до доручення Прем'єр-міністра України від 16.06.2015 N 19217/1/1-15 щодо виконання Закону України "Про ринок природного газу", Міністерство енергетики та вугільної промисловості розробило проект Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо створення передумов для нової моделі ринку природного газу)".

Зазначений проект передбачає внесення змін до Податкового кодексу України, який потребує приведення у відповідність до норм Закону України "Про ринок природного газу" у зв'язку з прийняттям 09.04.2015 цього Закону, положення якого (за окремим виключенням) вводяться в дію з 01.10.2015.

2. Мета і шляхи її досягнення

Метою прийняття Закону є необхідність приведення Податкового кодексу України у відповідність до норм Закону України "Про ринок природного газу".

У Податковому кодексі України пропонується привести елементи податку на додану вартість, рентної плати за користування надрами для видобування природного газу, рентної плати за транзитне транспортування трубопроводами природного газу територією України та збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ для споживачів усіх форм власності у відповідність із нормами Закону України "Про ринок природного газу" шляхом внесення змін до 187, 252, та пункту 29 підрозділу 10 розділу XX Податкового кодексу України.

3. Правові аспекти

Основними законодавчими актами у цій сфері правового регулювання є:

Конституція України;

Закон України "Про ринок природного газу" від 09.04.2015 N 329-VIII;

Податковий кодекс України.

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття змін, передбачених цим проектом Закону не потребує додаткових матеріальних та інших фінансових витрат з Державного бюджету України.

5. Позиція заінтересованих органів

Проект Закону погоджено Мінекономрозвитку, Мінфіном, Мін'юстом.

6. Регіональний аспект

Проект Закону не стосується розвитку адміністративно-територіальних одиниць.

61. Запобігання дискримінації

У проекті Закону відсутні положення, які містять ознаки дискримінації.

7. Запобігання корупції

Проект Закону не містить правил і процедур, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень, та не потребує проведення громадської антикорупційної експертизи.

8. Громадське обговорення

Проект Закону не потребує консультацій з громадськістю.

9. Позиція соціальних партнерів

Проект Закону не потребує проведення консультацій з громадськими організаціями та організаціями роботодавців.

10. Оцінка регуляторного впливу

Проект Закону розроблено відповідно до принципів державної регуляторної політики.

101. Вплив реалізації акта на ринок праці

Реалізація положень проекту Закону не вплине на ринок праці.

11. Прогноз результатів

Прийняття проекту Закону дозволить привести Податковий кодекс України у відповідність до норм Закону України "Про ринок природного газу".

 

Міністр енергетики та вугільної
промисловості України

В. Демчишин

Опрос