Идет загрузка документа (9 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Налоговый кодекс Украины относительно создания предпосылок для новой модели рынка природного газа

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 11.09.2015 № 3073
Дата рассмотрения: 11.09.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо створення передумов для нової моделі ринку природного газу)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

На виконання пункту 3 наказу Міністерства енергетики та вугільної промисловості від 08.06.2015 N 347 про організацію роботи Міненерговугілля із забезпечення реалізації положень Закону України "Про ринок природного газу" від 09.04.2015 N 329-VIII, до доручення Прем'єр-міністра України від 16.06.2015 N 19217/1/1-15 щодо виконання Закону України "Про ринок природного газу", Міністерство енергетики та вугільної промисловості розробило проект Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо створення передумов для нової моделі ринку природного газу)".

Зазначений проект передбачає внесення змін до Податкового кодексу України, який потребує приведення у відповідність до норм Закону України "Про ринок природного газу" у зв'язку з прийняттям 09.04.2015 цього Закону, положення якого (за окремим виключенням) вводяться в дію з 01.10.2015.

2. Мета і шляхи її досягнення

Метою прийняття Закону є необхідність приведення Податкового кодексу України у відповідність до норм Закону України "Про ринок природного газу".

У Податковому кодексі України пропонується привести елементи податку на додану вартість, рентної плати за користування надрами для видобування природного газу, рентної плати за транзитне транспортування трубопроводами природного газу територією України та збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ для споживачів усіх форм власності у відповідність із нормами Закону України "Про ринок природного газу" шляхом внесення змін до статей 14, 187, 197, 251, 252, 2561 та пункту 29 підрозділу 10 розділу XX Податкового кодексу України.

3. Правові аспекти

Основними законодавчими актами у цій сфері правового регулювання є:

Конституція України;

Закон України "Про ринок природного газу" від 09.04.2015 N 329-VIII;

Податковий кодекс України.

Реалізація акта в частині внесення змін до Податкового кодексу України потребує внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2015 рік" щодо збільшення надходжень до державного бюджету від податку на додану вартість з вироблених в Україні товарів, робіт, послуг (за рахунок запровадження податку на додану вартість при оподаткуванні операції з надання (постачання) послуг з транспортування природного газу від точки (точок) входу в газотранспортну систему України, розташованої на кордоні України, до точки (точок) виходу з газотранспортної системи України, розташованої на кордоні України) та зменшення надходжень від рентної плати за транзитне транспортування трубопроводами природного газу територією України (за рахунок скасування цієї плати).

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття змін, передбачених цим проектом Закону не потребує додаткових матеріальних та інших фінансових витрат з Державного бюджету України.

5. Позиція заінтересованих органів

До проекту надані зауваження Міністерством фінансів України та Міністерством економічного розвитку і торгівлі України, які враховано частково.

Надано висновок Міністерства юстиції України від 09 вересня 2015 року, яким проект погоджено із зауваженнями щодо неузгодженості з актами такої ж юридичної сили та невідповідності вимогам нормопроектувальної техніки, які враховано частково.

6. Регіональний аспект

Проект Закону не стосується розвитку адміністративно-територіальних одиниць.

61. Запобігання дискримінації

У проекті Закону відсутні положення, які містять ознаки дискримінації.

7. Запобігання корупції

Проект Закону не містить правил і процедур, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень, та не потребує проведення громадської антикорупційної експертизи.

8. Громадське обговорення

Проект Закону не потребує консультацій з громадськістю.

9. Позиція соціальних партнерів

Проект Закону не потребує проведення консультацій з громадськими організаціями та організаціями роботодавців.

10. Оцінка регуляторного впливу

Проект Закону розроблено відповідно до принципів державної регуляторної політики.

101. Вплив реалізації акта на ринок праці

Реалізація положень проекту Закону не вплине на ринок праці.

11. Прогноз результатів

Прийняття проекту Закону дозволить привести Податковий кодекс України у відповідність до норм Закону України "Про ринок природного газу".

 

Міністр енергетики та вугільної
промисловості України

В. Демчишин

Опрос