Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статьи 90 и 116 Закона Украины "О Регламенте Верховной Рады Украины" относительно подготовки законопроектов

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 11.09.2015 № 3067
Дата рассмотрения: 11.09.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до статей 90 та 116 Закону України "Про Регламент Верховної Ради України" щодо підготовки законопроектів"

1. Обґрунтування необхідності прийняття Закону

Прийняття законопроекту зумовлюється необхідністю підвищення ефективності законотворчої роботи з метою вдосконалення врегулювання суспільних відносин, пов'язаних з розробленням нормативно-правових актів, їх прийняттям, набранням чинності та встановлення певних вимог до нормопроектувальної техніки, у тому числі і у частині регулювання питань щодо підготовки проектів до другого читання.

Так, при підготовці законопроекту до другого читання дуже часто виникає необхідність доповнення норм проекту іншими нормами, які стосуються предмету його регулювання, або прикінцевими положеннями, що передбачають зміни до законодавчих актів, необхідні у зв'язку з прийняттям закону. Це дозволяє уникнути створення прогалин у законодавстві, досягти повного, всебічного і якісного правового регулювання тих чи інших суспільних відносин.

Проте, нажаль, відхилення Комітетом, який готує законопроект до другого читання, відповідно до вимог діючої статті 116 Регламенту Верховної Ради України дуже часто є причиною повернення законопроекту на доопрацювання або взагалі його неприйняття. Така ситуація не завжди є виправданою з точки зору необхідності дотримання принципу однозначності правової норми, системності правового регулювання суспільних відносин, дотримання яких є гарантією високої якості законів.

Проектом пропонується надати право суб'єктам - законодавчої ініціативи - народним депутатам України вносити пропозиції та поправки, необхідні для усунення суперечностей між положеннями проекту про внесення змін до первинного законодавчого акту, що прийнятий Верховною Радою за основу, та положеннями цього або інших первинних законодавчих актів, а також вносити пропозиції до законів про внесенням змін, у разі коли вони не набрали чинності.

2. Цілі та завдання прийняття законопроекту

Головною метою законопроекту є створення ефективної системи законодавства шляхом встановлення певних вимог до розроблення та внесення пропозицій до другого читання, що у свою чергу, сприятиме підвищенню якості нормотворчої діяльності.

Предметом правового регулювання законопроекту є уточнення питань оформлення законопроектів, пов'язаних із законодавчими актами про внесенням змін, у разі коли вони не набрали чинності, а також вимог до пропозицій при підготовці законопроектів до прийняття їх у другому читанні.

3. Загальна характеристика та основні положення законопроекту

Проектом пропонується надати право головному Комітету, який готує законопроект до другого читання, вносити пропозиції та поправки, необхідні для усунення суперечностей між положеннями законопроекту та положеннями чинних законодавчих актів або для створення механізмів реалізації правових норм, які прийняті Верховною Радою за основу, а також суб'єктам законодавчої ініціативи вносити відповідні пропозиції до законів про внесення змін, які не набрали чинності.

4. Місце законопроекту в системі законодавства

У даній сфері правового регулювання діє Конституція України та Закони України "Про Регламент Верховної Ради України" та "Про статус народного депутата України".

Реалізація законопроекту не потребуватиме внесення змін до інших законодавчих актів.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація положень проекту не потребує додаткових видатків з Державного або місцевих бюджетів.

6. Обґрунтування очікуваних соціально-економічних, правових та інших наслідків застосування законопроекту після його прийняття

Прийняття цього законопроекту дозволить вдосконалити порядок розроблення нормативно-правових актів, що потрібно для досягнення повного правового регулювання тих чи інших суспільних відносин.

Зазначене, в свою чергу, сприятиме підвищенню якості нормотворчої роботи, законодавчо закріпить умови вирішення юридичних колізій, наявних в правовій системі, що в цілому покращить рівень підготовки нормативно-правових актів.

 

Народний депутат України

О. В. Дроздик

Опрос