Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О парламентской оппозиции

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 15.09.2015 № 3061-1
Дата рассмотрения: 15.09.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про парламентську опозицію"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Невід'ємним компонентом демократичного суспільства та правової держави є наявність парламентської опозиції як гаранта Конституційних прав та свобод громадян та політичної багатоманітності.

Для реалізації даних принципів, зазначених в Конституції України, кожен народний депутат України, незалежно від того, чи входить він до коаліції депутатських фракцій у Верховній Раді України чи парламентської опозиції має мати рівний разом із іншими обсяг прав та можливостей для здійснення своїх повноважень.

Необхідність прийняття проекту обумовлена необхідністю забезпечити політичну рівність та повноцінну діяльність парламентської більшості та меншості, врахування різних політичних інтересів у процесі вирішення питань державного значення.

2. Мета та завдання законопроекту

Метою цього проекту є врегулювання правовідносин у сфері здійснення опозиційної діяльності у Верховній Раді України, визначення місця парламентської опозиції у функціонуванні суспільства та держави, принципів відносин між коаліцією депутатських фракцій у Верховній Раді України та парламентською опозицією, забезпечення законодавчих гарантій діяльності парламентської опозиції.

3. Загальна характеристика та основні положення законопроекту

Законопроектом пропонується визначити засади і гарантії здійснення опозиційної діяльності, як однієї з основ демократії, що має представницький та плюралістичний (багатоманітний) характер та забезпечує підзвітність і підконтрольність перед виборцями органів державної влади, їх посадових осіб, в спосіб, що не визначений іншими Законами України.

4. Стан нормативно-правової бази в даній сфері правового регулювання

Основними нормативними актами у даній сфері правовідносин є Конституція України, Регламент Верховної Ради України. Проектом також пропонується внесення змін до законів України "Про Рахункову палату", "Про Національний банк України", "Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення", "Про Вищу раду юстиції", "Про Конституційний Суд України", "Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини", "Про комітети Верховної Ради України", "Про Національне антикорупційне бюро України", постанова Кабінету Міністрів України "Про утворення Ради бізнес-омбудсмена" від 26 листопада 2014 р. N 691 якими передбачається участь парламентської опозиції у формуванні персонального складу зазначених державних органів.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

На момент внесення проект не потребує додаткових витрат Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття законопроекту

Наслідком прийняття проекту стане законодавче визначення опозиційної діяльність у Верховній Раді України, та врегулювання відносин, що виникають у зв'язку із здійсненням опозиційної діяльності, реалізацією державою своїх завдань, пов'язаних із розвитком демократії в Україні.

 

Народні депутати України

Писаренко В. В.

Гєллєр Є. Б.

Опрос