Идет загрузка документа (9 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменения в статью 5 Закона Украины "О правовом статусе иностранцев и лиц без гражданства" (относительно оснований для выдачи вида на временное жительство представителям иностранных средств массовой информации)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 07.09.2015 № 3048
Дата рассмотрения: 07.09.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення зміни до статті 5 Закону України "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства" щодо підстав для видачі посвідки на тимчасове проживання представникам іноземних засобів масової інформації"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Проект Закону України "Про внесення зміни до Закону України "Про внесення зміни до статті 5 Закону України "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства" щодо підстав для видачі посвідки на тимчасове проживання представникам іноземних засобів масової інформації" розроблено за ініціативою Міністерства інформаційної політики України (надалі - Міністерство) з метою сприяння діяльності іноземних засобів масової інформації на території України.

Правовий режим перебування в Україні іноземців визначено в Законі України "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства" (надалі - Закон). Зокрема, журналісти та інші представники ЗМІ, що мають намір тривалий час перебувати на території України, зобов'язані отримати посвідку на тимчасове проживання.

Для видачі посвідки іноземний ЗМІ готує звернення на державний орган, відповідальний за реалізацію державної політики в інформаційній та видавничій сферах (Держкомтелерадіо), в якому просить внести подання Державній міграційній службі України про видачу посвідки.

Перебування представників іноземних ЗМІ на території України та здійснення представниками іноземних засобів масової інформації своєї професійної діяльності є питанням професійного іміджу України, налагодження культурних зв'язків та, водночас, актуальним аспектом інформаційної безпеки суспільства.

На сьогоднішній день центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері забезпечення інформаційного суверенітету України, є Міністерство, до завдань якого належать участь у формуванні державної інформаційної політики та сприяння дотриманню в Україні свободи слова.

Проект Закону України виноситься на розгляд з метою перерозподілу повноважень щодо внесення подання на видачу посвідки на тимчасове проживання представникам іноземних ЗМІ.

Проектом Закону України пропонується уповноважити Міністерство вносити подання на видачу посвідки на тимчасове проживання для іноземців та осіб без громадянства, які є представниками іноземних ЗМІ. Такі повноваження відповідають меті діяльності Міністерства.

2. Мета та шляхи її досягнення

Метою проекту Закону є приведення у відповідність функцій центральних органів виконавчої влади щодо оформлення подання на видачу посвідки на тимчасове проживання представникам іноземних засобів масової інформації.

Досягнення мети законопроекту планується шляхом покладення на Міністерство обов'язку оформлення подання для видачі посвідки на тимчасове проживання для іноземців та осіб без громадянства, які є представниками іноземних засобів масової інформації.

3. Правові аспекти

У цій сфері суспільних відносин діють Конституція України, Закон України "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства" та Тимчасовий порядок розгляду заяв для оформлення посвідки на постійне проживання та посвідки на тимчасове проживання, затверджений наказом Міністерства внутрішніх справ України від 15.07.2013 N 681, та інші нормативно-правові акти.

Проект Закону передбачає внесення змін до частини 11 статті 5 Закону України "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства".

Реалізація законопроекту у разі його прийняття потребує внесення змін до Тимчасового порядку розгляду заяв для оформлення посвідки на постійне проживання та посвідки на тимчасове проживання.

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття законопроекту у запропонованій редакції не потребує додаткових матеріальних чи інших витрат з державного бюджету.

5. Позиція заінтересованих органів

Проект Закону погоджений без зауважень Міністерством фінансів України, Державним комітетом телебачення і радіомовлення України, Службою безпеки України, Міністерством економічного розвитку і торгівлі України, Міністерством внутрішніх справ України, Державною міграційною службою України.

Міністерство закордонних справ України вважається таким, що погодило проект Закону без зауважень, відповідно до параграфа 39 Регламенту Кабінету міністрів України (погодження за вмовчанням).

Міністерство юстиції України погодило проект Закону із зауваженнями, які враховано.

6. Регіональний аспект

Проект Закону не стосується питань розвитку адміністративно-територіальних одиниць.

6-1. Запобігання дискримінації

У проекті Закону відсутні положення, які містять ознаки дискримінації.

7. Запобігання корупції

В проекті Закону відсутні правила і процедури, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень.

8. Громадське обговорення

Проект Закону для громадського обговорення оприлюднено на офіційному сайті Міністерства інформаційної політики України.

9. Позиція соціальних партнерів

Проект Закону не стосується соціально-трудової сфери.

10. Оцінка регуляторного впливу

Необхідність державного регулювання шляхом прийняття Закону України сприятиме спрощенню професійної діяльності представників іноземних засобів масової інформації в Україні.

Прийняття Закону України впорядкує повноваження органів центральної виконавчої влади у відповідності до покладених на них завдань.

Проект Закону є регуляторним актом і відповідає принципам державної регуляторної політики.

10-1. Вплив реалізації акта на ринок праці

Реалізація Закону не впливає на ринок праці.

11. Прогноз результатів

Прийняття Закону України створить сприятливі умови для здійснення представниками іноземних засобів масової інформації своєї професійної діяльності та забезпечить впорядкування повноважень центральних органів виконавчої влади у відповідності до покладених на них завдань.

 

Міністр інформаційної політики України

Ю. Стець

Опрос