Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законы Украины относительно упрощения доступа к бесплатной правовой помощи и повышения качества ее предоставления

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 07.09.2015 № 3044
Дата рассмотрения: 07.09.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення доступу до безоплатної правової допомоги та підвищення якості її надання"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення доступу до безоплатної правової допомоги та підвищення якості її надання" розроблено Міністерством юстиції України з метою удосконалення окремих положень Закону України "Про безоплатну правову допомогу", в частині спрощення доступу до такої допомоги для соціально вразливих верств населення, уточнення правового статусу та повноважень центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги, визначення на законодавчому рівні порядку подання документів, що підтверджують належність особи (або осіб) до суб'єктів права на безоплатну вторинну правову допомогу, а також з інших питань враховуючи практичний досвід роботи системи безоплатної правової допомоги протягом майже двох з половиною років поспіль.

2. Мета і шляхи її досягнення

Метою проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення доступу до безоплатної правової допомоги та підвищення якості її надання" є удосконалення окремих положень Закону України "Про безоплатну правову допомогу" шляхом внесення до нього низки відповідних змін.

3. Правові аспекти

Нормативно-правовими актами у відповідній сфері правового регулювання є:

Конституція України;

Закон України "Про безоплатну правову допомогу".

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення доступу до безоплатної правової допомоги та підвищення якості її надання" не потребуватиме додаткового фінансування з державного та місцевих бюджетів.

5. Позиція заінтересованих органів

Законопроект вноситься у порядку, визначеному § 552 Регламенту Кабінету Міністрів України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18 липня 2007 р. N 950.

6. Регіональний аспект

Проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення доступу до безоплатної правової допомоги та підвищення якості її надання" не стосується безпосередньо питань розвитку адміністративно-територіальних одиниць.

61. Запобігання дискримінації

У проекті Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення доступу до безоплатної правової допомоги та підвищення якості її надання" відсутні положення, які містять ознаки дискримінації.

7. Запобігання корупції

У проекті Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення доступу до безоплатної правової допомоги та підвищення якості її надання" відсутні правила і процедури, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень. Громадська антикорупційна експертиза проекту Закону не проводилась.

8. Громадське обговорення

Громадське обговорення не проводилось.

9. Позиція соціальних партнерів

Проект Закону не потребує погодження із соціальними партнерами.

10. Оцінка регуляторного впливу

Проект Закону не є регуляторним актом.

101. Вплив реалізації акта на ринок праці

Проект Закону не має впливу на ринок праці (збереження існуючих і створення нових робочих місць, підвищення рівня зайнятості населення тощо).

11. Прогноз результатів

Реалізація проекту Закону позитивно вплине на забезпечення доступу та якості надання безоплатної правової допомоги.

 

Міністр 

П. Петренко

Опрос