Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Бюджетный кодекс Украины относительно финансирования и материально-технического обеспечения правоохранительных органов Донецкой и Луганской областей, осуществляющих досудебное расследование и процессуальное руководство им

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 04.09.2015 № 3037
Дата рассмотрения: 03.09.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо фінансування і матеріально-технічного забезпечення правоохоронних органів Донецької та Луганської областей, які здійснюють досудове розслідування та процесуальне керівництво ним"

1. Обгрунтування необхідності прийняття Закону

Після початку проведення на території Донецької та Луганської областей антитерористичної операції та захоплення адміністративних будівель прокуратур області незаконними озброєними формуваннями протягом 2014 року на територію підконтрольну українській владі виїхало майже половина працівників органів прокуратури Донецької області (349 при загальній штатній чисельності 864, фактично працює 733).

Всі вони винаймають житло у різних містах Донецької та Луганської областей. Загальна середня вартість оренди житла на працівника складає 2345 грн., а середня заробітна плата 5000 грн., тобто майже половину доходу працівник витрачає на оренду житла, не враховуючи харчування.

Також, майже половина автомобільного транспорту (50 із 104), а також будівель та приміщень (55 із 101), які використовували органи прокуратури області з усіма матеріальними цінностями, захоплено незаконними озброєними формуваннями та перебувають на тимчасово окупованій території.

Для прикладу, прокуратурі Донецької області на 2015 рік затверджено кошторис видатків на загальну суму 128,2 млн. грн., з яких на заробітну плату 83,67 млн. грн., нарахування на оплату праці 30,2 млн. грн., на оплату предметів, матеріалів, обладнання, інвентарю, послуг (крім комунальних) та відряджень 9,41 млн. грн., на оплату комунальних послуг та енергоносіїв 4,87 млн. грн.

Однак, затвердженим проектом кошторису на 2015 рік потреба у видатках склала 1818,76 млн. грн., з яких на заробітну плату 491,71 млн. грн., нарахування на оплату праці 178,49 млн. грн., на оплату предметів, матеріалів, обладнання, інвентарю, послуг (крім комунальних) та відряджень 80,56 млн. грн., на оплату комунальних послуг та енергоносіїв 10,34 млн. грн. та на придбання основних засобів 47,63 млн. грн.

Таким чином, загальна сума недофінансування прокуратури області від фактичної потреби у 2015 році складає 1690,56 млн. грн., у т. ч. на придбання основних засобів 47,63 млн. грн.

В той же час, протягом 2014 року правоохоронними органами області до бюджетів усіх рівнів під час проведення досудового розслідування та процесуального керівництва ним, відшкодовано понад 66 млн. грн.

У зв'язку з цим, для приведення соціально-матеріального забезпечення працівників органів прокуратури Донецької та Луганської областей у відповідність з реальними потребами необхідно дозволити зараховувати та використовувати 50 відсотків коштів, відшкодованих до бюджетів усіх рівнів під час проведення досудового розслідування правоохоронними органами Донецької та Луганської областей (органів прокуратури, внутрішніх справ, Служби безпеки України, Державної фіскальної служби України) та процесуального керівництва ним.

З метою втілення в життя цієї пропозиції необхідно внести зміни до Бюджетного кодексу України, розробити і затвердити в Міністерстві фінансів України відповідний порядок зарахування цих коштів.

2. Цілі та завдання прийняття законопроекту

Метою законопроекту є врегулювання питання щодо цільового спрямування окремих платежів на функціонування правоохоронних органів Донецької та Луганської областей, які здійснюють досудове розслідування та процесуальне керівництво ним, для забезпечення єдиних підходів щодо оптимізації спеціального фонду Державного бюджету України.

Положення законопроекту спрямовані на створення правових засад для посилення ефективності діяльності правоохоронних органів Донецької та Луганської областей, які здійснюють досудове розслідування та процесуальне керівництво ним.

3. Загальна характеристика та основні положення законопроекту

Законопроектом пропонується внести зміни до статей 29, 30 Бюджетного кодексу України у частині, що стосується цільового спрямування окремих платежів на фінансування і матеріально-технічне забезпечення правоохоронних органів Донецької та Луганської областей, які здійснюють досудове розслідування та процесуальне керівництво ним, у тому числі за накладеним адміністративним стягненням у разі закриття кримінального провадження.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Правовідносини у цій сфері регулюються Бюджетним кодексом України.

5. Фінансово-економічне обгрунтування

Реалізація законопроекту не потребуватиме додаткових витрат із Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічний та інші наслідки прийняття акта

Прийняття зазначеного законопроекту дозволить забезпечити єдині підходи до оптимізації спеціального фонду Державного бюджету.

 

Народні депутати України
 

Опрос