Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О лишении пророссийских и просепаратистских деятелей культуры Украины звания "Народный артист Украины"

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 03.09.2015 № 3016
Дата рассмотрения: 03.09.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про позбавлення проросійських та просепаратиських діячів культури України звання "Народний артист України"

1. Обґрунтування необхідності прийняття проекту Закону

Україна де-факто перебуває у стані військового конфлікту із країною-агрессором - Російською Федерацією. Разом з тим, не всі громадяни адекватно можуть оцінювати ситуацію. Особливе обурення викликає поведінка низки представників української культури і шоу-бізнесу, зокрема тих, що мають звання "Народний артист України", а отже повинні розуміти свою відповідальність та залишатися вірними українському народу.

Так, протягом тривалого часу ми можемо слідкувати за ситуацією, коли замість того, щоб працювати на благо Батьківщини, закликати до миру і віри в краще майбутнє, такі "псевдонародні" артисти їдуть до Росії, обливають зі сцени Україну і українців брудом, дякують, що росіяни їх радо приймають.

Така поведінка фактично свідчить про фінансову чи іншу зацікавленість з боку проросійського режиму, а також про співпадіння точки зору "народного" артиста із сепаратистами, що вбивають на Сході кращих синів Українського народу. У ряді випадків, ми є свідками активної співпраці представників української "богеми" з країною-агресором, про що свідчать коментарі, після яких ці артисти негідні вважатися громадянами України, не говорячи про те, щоб мати звання "Народний артист України".

Мова йде, зокрема, про Ані Лорак, Таїсію Повалій, Йосипа Кобзона, Миколу Баскова.

У статті 16 Закону України "Про державні нагороди" визначено, що позбавлення державних нагород може бути проведено Президентом України лише у разі засудження нагородженого за тяжкий злочин за поданням суду у випадках, передбачених законом.

Разом з тим, сьогодні в Україні склалася безпрецедентна ситуація, коли люди, які для багатьох українців були авторитетами, з екранів телевізорів, засобів масової інформації виступають з антиукраїнськими закликами. Такий стан справ потребує невідкладного реагування, а саме якнайшвидшого позбавлення цих "псевдонародних" артистів звання "Народний артист України".

Українська пісня і слово мають стати сьогодні інструментами для об'єднання українського народу, для ідентифікації духу соборності і братерства, частиною української ментальності, яка передається через покоління. Позбавлення вищезгаданих діячів шоу-бізнеса звання "Народний артист України" має стати логічним продовженням боротьби проти сепаратизму на усіх рівнях. До того ж вони показали себе у ці непрості для України часи як артисти, які на крові українців ставлять шоу і влаштовують бізнес.

Деякі російські народні артисти через шквал обурення проросійської пропаганди знайшли в собі сили залишитися вірними здоровому глузду і таки "не прогнутися під мінливий світ", а наші народники прогинаються і гнуться, як пластилінові ляльки в руках Кремлівської пропаганди.

Таким чином, на законодавчому рівні необхідно невідкладно позбавити Ані Лорак, Таїсію Повалій, Йосипа Кобзона, Миколу Баскова звання "Народний артист України".

2. Цілі і завдання прийняття проекту

Основним завданням проекту є засудження антиукраїнських та про сепаратистських проявів українських діячів культури, мистецтва та шоу-бізнесу, а також застосування до них публічної відповідальності у вигляді позбавлення звання "Народний артист України".

3. Загальна характеристика та основні положення законопроекту

Проектом Закону пропонується позбавити Ані Лорак, Таїсію Повалій, Йосипа Кобзона, Миколу Баскова звання "Народний артист України".

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Нормативно-правову базу у даній сфері правового регулювання складають Конституція України, Закон України "Про статус народного депутата України", Закон України "Про державні нагороди України".

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття проекту Закону не потребує додаткових обов'язкових витрат з Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних наслідків прийняття законопроекту

Прийняття проекту Закону сприятиме попередженню антиукраїнських проявів серед діячів культури, мистецтва та шоу-бізнесу, які є публічними особами і авторитетами для частини українського населення, а також стане логічним продовженням боротьби із сепаратизмом на всіх рівнях.

 

Народний депутат України

І. І. Мельничук (посв. N 229)

Опрос