Идет загрузка документа (7 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Налоговый кодекс Украины относительно стимулирования работодателей для трудоустройства внутренне перемещенных лиц

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 18.09.2015 № 3015-2
Дата рассмотрения: 18.09.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо стимулювання роботодавців для працевлаштування внутрішньо переміщених осіб"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Указом Президента України від 14 листопада 2014 року N 875 "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 4 листопада 2014 року "Про невідкладні заходи щодо стабілізації соціально-економічної ситуації в Донецькій та Луганській областях" Кабінету Міністрів України доручено забезпечити у двомісячний строк затвердження комплексної програми перепідготовки та працевлаштування внутрішньо переміщених осіб. Міністерством соціальної політики лише 29 травня 2015 року подано на розгляд Кабінету Міністрів України проект Комплексної програми працевлаштування та професійного навчання внутрішньо переміщених осіб на 2015-2016 роки, який був прийнятий у вигляді Основних напрямів розв'язання проблем зайнятості внутрішньо переміщених осіб на 2015-2016 роки (Постанова КМУ від 8 липня 2015 р. N 505) (далі - Основні напрями).

Проте, Основні напрями важко назвати Комплексною програмою, оскільки вони лише декларують завдання з виконання уже існуючих механізмів сприяння зайнятості, передбачених чинним законодавством, які, до речі, теж не реалізовані у повній мірі. Жодних нових механізмів для працевлаштування вимушених переселенців Основні напрями не передбачають.

Тому прийняття проекту, який би визначав реальні стимули для працевлаштування внутрішньо переміщених осіб, є очевидним і нагальним, так як матиме своїм наслідком часткове вирішення проблем їх зайнятості.

2. Цілі і завдання прийняття акта

Завдання проекту закону - створення стимулюючих заходів для роботодавців, які сприятимуть працевлаштуванню внутрішньо переміщених осіб.

3. Загальна характеристика і основні положення проекту акта

Проектом пропонуються такі механізми для сприяння працевлаштуванню вимушених переселенців:

1) Звільнення від оподаткування прибутку підприємств та організацій, у яких протягом звітного (податкового) періоду кількість внутрішньо переміщених осіб, які мають там основне місце роботи, становить не менш як 50 відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за умови, що фонд оплати праці таких внутрішньо переміщених осіб становить протягом звітного періоду не менш як 25 відсотків суми загальних витрат на оплату праці.

2) Звільнення від сплати єдиного податку платників другої - четвертої груп, у яких протягом звітного (податкового) періоду кількість внутрішньо переміщених осіб, які мають там основне місце роботи, становить не менш як 50 відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу, але не менше 5 осіб для третьої та четвертої груп платників єдиного податку, за умови, що фонд оплати праці таких внутрішньо переміщених осіб становить протягом звітного періоду не менш як 25 відсотків суми загальних витрат на оплату праці.

3) Встановлення зменшеної у 2 рази ставки єдиного податку для платників другої - четвертої груп, у яких протягом звітного (податкового) періоду кількість внутрішньо переміщених осіб, які мають там основне місце роботи, становить не менш як 25 відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу, але не менше 3 осіб для третьої та четвертої груп платників єдиного податку.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

У даній сфері правового регулювання діють Конституція України, Податковий кодекс України, Закони України "Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб", "Про зайнятість населення".

Прийняття законопроекту не потребує внесення змін до інших законодавчих актів України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація проекту не потребуватиме додаткових видатків із державного бюджету України.

Разом з тим, пільгове оподаткування суб'єктів господарювання, що пропонується проектом, може мати вплив на доходну частину зведеного бюджету в частині перерозподілу джерел надходжень від податків.

Зменшення надходжень від податку на прибуток підприємств та єдиного податку буде компенсоване податком на доходи фізичних осіб, який зросте у зв'язку з легалізацією зайнятості та працевлаштуванням внутрішньо переміщених осіб. При цьому зростуть також надходження від сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до Пенсійного фонду України, що, відповідно, матиме наслідком скорочення видатків державного бюджету на покриття його дефіциту.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття законопроекту

Прийняття законопроекту та його реалізація стимулюватиме роботодавців працевлаштовувати внутрішньо переміщених осіб, забезпечить комплексне врегулювання проблем їх зайнятості.

Це у свою чергу матиме наслідком збільшення кількості працюючих вимушених переселенців та покращення показників у сфері зайнятості в цілому.

 

Народний депутат України 

 Н. Ю. Королевська

Опрос