Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Бюджетный кодекс Украины (относительно корректировки расчета объемов финансовой поддержки бюджетов объединенных территориальных общин)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 02.09.2015 № 3010
Дата рассмотрения: 02.09.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо коригування розрахунку обсягів фінансової підтримки бюджетів об'єднаних територіальних громад)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Частиною першою статті 10 Закону України "Про добровільне об'єднання територіальних громад" передбачено здійснення державою фінансової підтримки добровільних об'єднань територіальних громад сіл, селищ, міст шляхом надання таким громадам коштів у вигляді субвенцій на формування відповідної інфраструктури згідно з планом соціально-економічного розвитку такої територіальної громади.

У разі невикористання територіальними громадами коштів, отриманих у вигляді субвенції згідно Закону України "Про добровільне об'єднання територіальних громад", відповідно до Бюджетного кодексу України, повинні повертатися до Державного бюджету. У випадку надходжень таких коштів в кінці бюджетного року використати їх в повному обсязі територіальні громади не зможуть, що в багатьох випадках нівелює практичне застосування норми щодо отримання субвенції.

З огляду на це, для можливості у повному обсязі використовувати надані, у вигляді субвенцій, кошти, законопроектом пропонується дозволити переносити залишки на наступний бюджетний рік.

2. Цілі та завдання законопроекту

Ціль законопроекту полягає у врегулюванні питань, які дадуть можливість у повному обсязі використовувати надані, у вигляді субвенцій, кошти.

Завдання цього законопроекту полягає у врегулюванні норм Бюджетного кодексу України, що дозволить переносити залишки та використовувати їх в наступному бюджетному році.

3. Загальна характеристика і основні положення законопроекту

Проектом пропонується залишки коштів на кінець бюджетного періоду за субвенцією зберігати на рахунках відповідних місцевих бюджетів і використовувати у наступному бюджетному періоді з урахуванням цільового призначення субвенції.

4. Місце Закону в системі чинного законодавства

У даній сфері правового регулювання діє Бюджетний кодекс України.

Реалізація запропонованого проекту потребує внесення змін Бюджетного кодексу України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація положень Закону в разі його прийняття не призведе до додаткових видатків з Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних, правових та інших наслідків прийняття Закону

Прийняття законопроекту дозволить переносити залишки коштів, невикористані територіальними громадами, отримані у вигляді субвенції на наступний бюджетний рік. Законопроект дасть змогу в повній мірі забезпечувати зазначеними видатками бюджети відповідних громад.

 

Народний депутат України

Т. Р. Козак

Опрос