Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О добровольном объединении территориальных общин" (относительно корректировки расчета объемов финансовой поддержки бюджетов объединенных территориальных общин)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 02.09.2015 № 3009
Дата рассмотрения: 02.09.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про добровільне об'єднання територіальних громад" (щодо коригування розрахунку обсягів фінансової підтримки бюджетів об'єднаних територіальних громад)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Законом України "Про добровільне об'єднання територіальних громад" передбачено, що загальний обсяг фінансової підтримки розподіляється між бюджетами об'єднаних територіальних громад пропорційно до площі об'єднаної територіальної громади та кількості сільського населення у такій територіальній громаді з рівною вагою обох цих факторів.

Однак, до складу окремих об'єднаних територіальних громад входять не лише села, але й міста. Оскільки загальний обсяг фінансової підтримки розподіляється між бюджетами об'єднаних територіальних громад пропорційно до площі об'єднаної територіальної громади та кількості сільського населення у такій територіальній громаді з рівною вагою обох цих факторів, відсутність у формулі міського населення створює викривлення при розрахунку такої підтримки.

Законопроектом пропонується включити в розрахунок фінансової підтримки кількість всього населення, що проживає у такій територіальній громаді.

2. Цілі та завдання законопроекту

Ціль законопроекту полягає у врегулюванні проблемних питань, що виникають при формуванні бюджетів об'єднаних громад.

Завдання цього законопроекту полягає у врегулюванні норм Закону України "Про добровільне об'єднання територіальних громад", що дозволить об'єктивно та справедливо розраховувати обсяги фінансової підтримки бюджетів об'єднаних територіальних громад.

3. Загальна характеристика і основні положення законопроекту

Проектом пропонується загальний обсяг фінансової підтримки розподіляти між бюджетами об'єднаних територіальних громад пропорційно до площі об'єднаної територіальної громади та кількості всього населення у такій територіальній громаді з рівною вагою обох цих факторів.

4. Місце Закону в системі чинного законодавства

У даній сфері правового регулювання Закон України "Про добровільне об'єднання територіальних громад".

Реалізація запропонованого проекту потребує внесення змін Закону України "Про добровільне об'єднання територіальних громад".

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація положень Закону в разі його прийняття не призведе до додаткових видатків з Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних, правових та інших наслідків прийняття Закону

Прийняття законопроекту дозволить включати в розрахунок фінансової підтримки кількість всього населення, що проживає у такій територіальній. Законопроект дасть змогу об'єктивно та справедливо розраховувати обсяги фінансової підтримки бюджетів об'єднаних територіальних громад.

 

Народний депутат України

Т. Р. Козак

Опрос