Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 282 Таможенного кодекса Украины относительно инвестиционной деятельности в сфере производства сельскохозяйственной продукции

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 01.09.2015 № 3004
Дата рассмотрения: 01.09.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до статті 282 Митного кодексу України щодо інвестиційної діяльності в сфері виробництва сільськогосподарської продукції"

1. Обґрунтування необхідності прийняття Закону України

Розробка та прийняття законопроекту обґрунтовані необхідністю забезпечення сприятливих умов для залучення інвестицій у виробництво сільськогосподарської продукції на умовах угод про розподіл продукції шляхом запровадження окремого чіткого механізму стягнення мита за угодами про розподіл продукції в аграрному секторі.

Наразі Митний кодекс України не передбачає норм, які дозволяють ефективну реалізацію проектів за угодами про розподіл продукції у сфері виробництва сільськогосподарської продукції. Проект Закону розроблений з метою визначення особливостей стягнення мита в умовах дії аграрних угод про розподіл продукції.

Чинне податкове законодавство передбачає механізм стягнення мита при діяльності на умовах угод про розподіл продукції виключно для реалізації проектів з надрокористування та не може бути застосоване для стягнення мита при діяльності в сфері виробництва сільськогосподарської продукції.

Істотною характеристикою режиму угод про розподіл продукції є гарантування незмінності митного законодавства щодо стягнення мита з сільськогосподарських виробників протягом строку дії аграрних угод про розподіл продукції, створення сприятливих фінансового-економічних умов та стимулювання виробництва сільськогосподарської продукції, а також залучення іноземних інвестицій в економіку держави. Зміни, запропоновані цим проектом, дозволять створити сприятливі умови для виробництва сільськогосподарської продукції, на умовах розподілу з виробленої продукції Державою, що сприятиме забезпеченню продовольчої безпеки України та гарантованому забезпеченню населення України основними продуктами харчування. Україна також матиме можливість поповнювати валютні резерви держави за рахунок продажу отриманої в межах виконання аграрних угод надлишкової сільськогосподарської продукції на провідних світових товарних ринках.

Запровадження даного законопроекту дозволить створити ефективні умови для притоку інвестицій в аграрний сектор України, що, в свою чергу, збільшить надходження до бюджетів різних рівнів у вигляді податків та зборів.

2. Цілі та завдання прийняття законопроекту

Основною метою ухвалення запропонованого проекту Закону України є визначення особливостей стягнення мита з інвесторів в умовах дії аграрних угод про розподіл продукції та забезпечення окремого чіткого механізму стягнення мита за аграрними угодами про розподіл продукції.

Поширення режиму угод про розподіл продукції на аграрні угоди про розподіл продукції може значно підвищити виробничий потенціал українського села, дати додаткові фінансові результати як для інвесторів-землекористувачів, так і для держави. Окрім цього розповсюдження зазначеного механізму на інвесторів-землекористувачів дозволить розпочати інвестиційні проекти щодо розбудови логістичної інфраструктури (елеватори, річкові та морські термінали тощо).

3. Загальна характеристика та основні положення законопроекту

Проектом вносяться зміни до Митного кодексу України для визначення особливостей стягнення мита при здійсненні інвестиційної діяльності на умовах аграрних угод про розподіл продукції,.

Зміни, що передбачаються законопроектом передбачають визначення пільг щодо стягнення мита під час виконання угод про розподіл продукції саме в сільськогосподарському виробництві з урахуванням діючих норм законодавства та його вимог для сільськогосподарських виробників.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Реалізація положень цього законопроекту потребує внесення змін до Митного кодексу України та приведення підзаконних нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація даного проекту Закону не вимагатиме додаткових витрат із Державного бюджету України. Натомість держава отримуватиме високоліквідну сільськогосподарську продукцію.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття законопроекту

Прийняття Закону України "Про внесення змін до Митного кодексу України" сприятиме значному підвищенню зацікавленості приватних інвесторів у здійсненні інвестицій у виробництво сільськогосподарської продукції, оскільки діяльність на умовах угод про розподіл продукції дозволить створити нові умови для такої діяльності в аграрному секторі в Україні.

 

Народні депутати України:

Матвієнко А. С.

Довбенко М. В.

Заболотний Г. М.

Опрос