Идет загрузка документа (7 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Налоговый кодекс Украины относительно дополнительных условий налогообложения инвестиционной деятельности в сфере производства сельскохозяйственной продукции

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 01.09.2015 № 3003
Дата рассмотрения: 01.09.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо додаткових умов оподаткування інвестиційної діяльності в сфері виробництва сільськогосподарської продукції"

1. Обґрунтування необхідності прийняття Закону України

Розробка та прийняття законопроекту обґрунтовані необхідністю забезпечення сприятливих умов для залучення інвестицій у виробництво сільськогосподарської продукції на умовах угод про розподіл продукції шляхом запровадження окремого чіткого механізму оподаткування за угодами про розподіл продукції в аграрному секторі.

Наразі Податковий кодекс України не передбачає норм, які дозволяють ефективну реалізацію проектів за угодами про розподіл продукції у сфері виробництва сільськогосподарської продукції. Проект Закону розроблений з метою визначення особливостей оподаткування платників податків в умовах дії аграрних угод про розподіл продукції.

Чинне податкове законодавство передбачає механізм оподаткування діяльності на умовах угод про розподіл продукції виключно для реалізації проектів з надрокористування та не може бути застосоване для оподаткування діяльності в сфері виробництва сільськогосподарської продукції.

Істотною характеристикою режиму угод про розподіл продукції є гарантування незмінності податкового законодавства щодо оподаткування сільськогосподарських виробників протягом строку дії аграрних угод про розподіл продукції, створення сприятливих фінансового-економічних умов та стимулювання виробництва сільськогосподарської продукції, а також залучення іноземних інвестицій в економіку держави. Зміни, запропоновані цим проектом, дозволять створити сприятливі умови для виробництва сільськогосподарської продукції, на умовах розподілу з виробленої продукції державою, що сприятиме забезпеченню продовольчої безпеки України та гарантованому забезпеченню населення України основними продуктами харчування. Україна також матиме можливість поповнювати валютні резерви держави за рахунок продажу отриманої в межах виконання аграрних угод надлишкової сільськогосподарської продукції на провідних світових товарних ринках.

Запровадження даного законопроекту дозволить створити ефективні умови для притоку інвестицій в аграрний сектор України, що, в свою чергу, збільшить надходження до бюджетів різних рівнів у вигляді податків та зборів.

2. Цілі та завдання прийняття законопроекту

Основною метою ухвалення запропонованого проекту Закону України є визначення особливостей оподаткування інвесторів в умовах дії аграрних угод про розподіл продукції та забезпечення окремого чіткого механізму оподаткування за аграрними угодами про розподіл продукції.

Поширення режиму угод про розподіл продукції на аграрні угоди про розподіл продукції може значно підвищити виробничий потенціал українського села, дати додаткові фінансові результати як для інвесторів-землекористувачів, так і для держави. Окрім цього розповсюдження зазначеного механізму на інвесторів-землекористувачів дозволить розпочати інвестиційні проекти щодо розбудови логістичної інфраструктури (елеватори, річкові та морські термінали тощо).

3. Загальна характеристика та основні положення законопроекту

Проектом вносяться зміни до Податкового кодексу України для визначення особливостей оподаткування інвестиційної діяльності на умовах аграрних угод про розподіл продукції, оскільки розділ вісімнадцятий Податкового кодексу України, до якого (в тому числі) запропоновані зміни, враховує особливості нарахування та сплати податків виключно для проектів з надрокористування.

Зміни, що передбачаються законопроектом передбачають визначення особливостей оподаткування під час виконання угод про розподіл продукції саме в сільськогосподарському виробництві з урахуванням діючих норм Податкового кодексу та його вимог для сільськогосподарських виробників.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Реалізація положень цього законопроекту потребує внесення змін до Податкового кодексу України та приведення підзаконних нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація даного проекту Закону не вимагатиме додаткових витрат із Державного бюджету України. Натомість держава отримуватиме високоліквідну сільськогосподарську продукцію.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття законопроекту

Прийняття Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України" сприятиме значному підвищенню зацікавленості приватних інвесторів у здійсненні інвестицій у виробництво сільськогосподарської продукції, оскільки діяльність на умовах угод про розподіл продукції дозволить створити нові умови для такої діяльності в аграрному секторі в Україні.

 

Народні депутати України:

Матвієнко А. С.

Довбенко М. В.

Заболотний Г. М.

Опрос