Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Гражданский процессуальный кодекс Украины (относительно приостановления судебного производства в случае пребывания истца или ответчика в составе подразделений Вооруженных Сил Украины, органов внутренних дел, Национальной гвардии Украины, Государственной пограничной службы Украины и других воинских формирований, правоохранительных органов специального назначения, образованных в соответствии с законами Украины и непосредственно задействованных в борьбе с терроризмом или выполнении других боевых заданий)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 03.06.2015 № 2999
Дата рассмотрения: 03.06.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Цивільного процесуального кодексу України (щодо зупинення судового провадження у разі перебування позивача або відповідача у складі підрозділів Збройних Сил України, органів внутрішніх справ, Національної гвардії України, Державної прикордонної служби України та інших військових формувань, правоохоронних органів спеціального призначення, утворених відповідно до законів України та безпосередньо задіяних у боротьбі з тероризмом або виконанні інших бойових завдань)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Проведення антитерористичної операції на сході України викликає необхідність змінювати законодавство, пристосовуючи його до сучасних реалій. Зокрема, держава зобов'язана дбати про інтереси осіб які захищають Батьківщину у складі підрозділів Збройних Сил України, органів внутрішніх справ, Національної гвардії України, Державної прикордонної служби України та інших військових формувань, правоохоронних органів спеціального призначення, утворених відповідно до законів України.

Деякі особи, які наразі несуть службу у вищенаведених підрозділах залучені до розгляду цивільних справ у якості позивачів або відповідачів, але через особисту участь у боротьбі з тероризмом або виконанні інших бойових завдань не мають можливості відвідувати судові засідання та реалізовувати інші передбачені чинним законодавством права сторони у судовому процесі.

Неможливість бути присутнім у судових засіданнях та реалізовувати інші передбачені чинним законодавством права сторони у судовому процесі з вищенаведеної причини у свою чергу позбавляє особу конституційного права на захист своїх інтересів у суді.

З огляду на вищезазначене, необхідно внести зміни до Цивільного процесуального кодексу України, для зобов'язання суддів зупиняти провадження у цивільній справі на час участі особи у боротьбі з тероризмом або виконанні інших бойових завдань.

2. Цілі й завдання законопроекту

Надати особам, які перебувають у складі підрозділів Збройних Сил України, органів внутрішніх справ, Національної гвардії України, Державної прикордонної служби України та інших військових формувань, правоохоронних органів спеціального призначення, утворених відповідно до законів України та безпосередньо задіяних у боротьбі з тероризмом або виконанні інших бойових завдань, можливість захищати свої права у судовому засіданні.

Зобов'язати суд зупиняти провадження у цивільній справі, якщо позивач або відповідач перебувають у складі підрозділів Збройних Сил України, органів внутрішніх справ, Національної гвардії України, Державної прикордонної служби України та інших військових формувань, правоохоронних органів спеціального призначення, утворених відповідно до законів України та безпосередньо задіяних у боротьбі з тероризмом або виконанні інших бойових завдань.

3. Загальна характеристика і основні положення законопроекту

Законопроектом пропонується внести зміни до пункту 3 частини першої статті 201 Цивільного процесуального кодексу України. Дана стаття містить перелік підстав за наявності яких судове провадження по справі має бути зупинено. Даний законопроект має на меті включення до цього переліку обов'язок суду зупинити провадження у справі для позивачів та відповідачів які перебувають у складі підрозділів Збройних Сил України, органів внутрішніх справ, Національної гвардії України, Державної прикордонної служби України та інших військових формувань, правоохоронних органів спеціального призначення, утворених відповідно до законів України та безпосередньо задіяних у боротьбі з тероризмом або виконанні інших бойових завдань.

4. Стан нормативно-правової бази у зазначеній сфері правового регулювання

Нормативно-правовою базою у цій сфері правового регулювання є, зокрема, Конституція України, Цивільний процесуальний кодекс України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття цього Закону не потребуватиме збільшення бюджетних видатків.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття

Наслідком прийняття цього законопроекту стане можливість забезпечити особам які беруть участь у бойових діях виконання конституційних прав у сфері судового захисту.

 

Народні депутати України

Опрос