Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О петициях

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 03.06.2015 № 2997
Дата рассмотрения: 03.06.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про петиції"

1. Обґрунтування необхідності прийняття Закону

Конституція України проголошує, що Україна є суверена і незалежна, демократична, соціальна, правова держава. На шляху до становлення правової та демократичної держави, передусім виникає необхідність розширення інституту демократії, як основної форми народного волевиявлення. Як одна із форм безпосередньої демократії, через яку повинно здійснюватися народне волевиявлення, петиція, покликана забезпечити ширшу народну участь, ніж існує зараз, в управлінні суспільними справами, як державного, так і місцевого рівнів. Це в свою чергу відповідає визначеним державою прагненням до становлення правової та демократичної держави, що й зумовлює необхідність прийняття даного законопроекту, який зробить ще один крок на шляху до розвитку демократичних принципів та побудови правової держави в цілому.

2. Цілі та завдання прийняття законопроекту

Метою проекту Закону України "Про петиції" є нормативно-правове закріплення та законодавче врегулювання питання, щодо функціонування інституту петиції, як безпосередньої форми демократії, через яку здійснюється народне волевиявлення. Поставлена мета, зумовила необхідність виконання наступних завдань:

- визначення статусу петиції;

- врегулювання порядку створення, підписання та подання петицій до органів державної влади та органів місцевого самоврядування; - закріплення порядку розгляду та вирішення петицій.

3. Загальна характеристика і основні положення законопроекту

Законопроект визначає загальні поняття, що виникають зі змісту самого проекту закону, перш за все, визначаючи, що саме являє собою петиція. Також регулює порядок її подання та ініціювання, її правовий статус, та деякі організаційні питання що стосуються даного законопроекту.

4. Стан нормативно-правової бази у цій сфері правового регулювання

Правова регламентації положень, що закріплюють та визначають функціонування інституту петицій, на даний час не знаходить правового закріплення в нормах права та системі законодавства України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація законопроекту не вимагатиме додаткових витрат із Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття законопроекту.

Прийняття даного законопроекту дозволить громадян, шляхом подання петиції, встановленим законом порядком, брати ширшу участь в управлінні суспільними справами на всіх рівнях його здійснення. Це в ще більшій мірі, забезпечить становлення громадянського суспільства, як рівного на рівні з державою суб'єкта права, що відповідає принципам правової та демократичної держави.

 

Народний депутат України О. М. Петренко

Народний депутат України А. Є. Білецький

Народний депутат України Р. М. Мацола

Народний депутат України С. Я. Рудик

Народний депутат України А. А. Романова

Опрос