Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О временных мерах на период проведения антитеррористической операции" относительно освобождения от уплаты за пользование земельными участками частной собственности (земельных долей (паев))

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 02.06.2015 № 2992
Дата рассмотрения: 02.06.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції" щодо звільнення від сплати за користування земельними ділянками приватної власності (земельних часток (паїв))"

1. Обгрунтування необхідності прийняття законопроекту

14 квітня 2014 року Указом Президента України розпочато Антитерористичну операцію, ведуться фактично бойові дії, які унеможливлюють будь-яку господарську діяльність у зоні їх проведення.

2 вересня 2014 року Верховна Рада України прийняла Закон "Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції" N 1669-VII.

Для захисту конституційних прав і свобод своїх громадян - підприємців, на період проведення антитерористичної операції необхідно вжити заходів щодо їх підтримки в умовах, які фактично мають ознаки воєнного стану.

Суб'єкти господарювання - які займаються виробництвом сільськогосподарської продукції та її переробкою на власних чи орендованих потужностях на Сході України, в зоні проведення тимчасової антитерористичної операції та/або буферних зонах, прилеглих до лінії розмежування зони антитерористичної операції, опинились в ситуації коли ні на законодавчому ні на фізичному рівні вони не захищені.

2. Мета і завдання прийняття нормативно-правового акта

Метою прийняття Закону є вжиття тимчасових заходів для врегулювання земельних відносин на окупованих територіях та в прикордонних районах на сході України, а також з метою забезпечення безпеки життя мирного населення, та для врегулювання дій спеціального режиму оподаткування для виробників сільськогосподарської продукції.

3. Загальна характеристика і основні положення нормативно-правового акту

Положення законопроекту вносяться зміни до Закону України "Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції". Ці зміни поширюються на суб'єктів господарювання - виробників сільськогосподарської продукції, що здійснюють діяльність на території проведення антитерористичної операції та/або буферних зонах, прилеглих до лінії розмежування зони антитерористичної операції.

Передбачається, що строк дії (чинності) цього нормативного акту поширюється на період проведення антитерористичної операції з моменту набрання ним чинності.

Законопроектом пропонується звільнення від сплати за користування земельними ділянками приватної власності (земельних часток (паїв)).

Через військові дії які ведуться на Сході України існують проблеми з цільовим використанням орендованих сільськогосподарських земель. Крім того, через відсутність орендодавців (люди масово залишають міста свого постійного проживання) існують реальні проблеми з розірванням договорів оренди землі у встановленому законом порядку.

4. Фінансово-економічне обгрунтування

Реалізація положень законопроекту не потребуватиме обов'язкових додаткових витрат з Державного бюджету.

5. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Реалізація положень поданого законопроекту після його прийняття не потребує внесення змін до інших Законів України.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття Закону

Прийняття вказаного законопроекту допоможе не допустити значного погіршення соціально-економічного становища суб'єктів господарювання виробників сільськогосподарської продукції, що здійснюють діяльність на території проведення антитерористичної операції та/або буферних зонах, прилеглих до лінії розмежування зони антитерористичної операції зупинити явища кризи у сільськогосподарському секторі та сприятиме стабілізації загальної ситуації у регіонах проведення антитерористичної операції. Крім того, після завершення на цих землях антитерористичної операції, виробники сільськогосподарської продукції зможуть оперативно та без додаткових бюрократичних зволікань та витрат поновити свою господарську діяльність.

 

Народний депутат України

К. В. Матейченко

Опрос