Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Бюджетный кодекс Украины (относительно изменения порядка распределения средств государственного фонда регионального развития)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 02.06.2015 № 2991
Дата рассмотрения: 02.06.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо зміни порядку розподілу коштів Державного фонду регіонального розвитку)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Прийняття зазначеного законопроекту дозволить здійснювати розподіл коштів державного фонду регіонального розвитку на справедливих умовах відповідно до рівня соціально-економічного розвитку територій по Україні з метою його максимального вирівнювання.

Крім того, зміни, передбачені цим законопроектом спрямовані на усунення неузгодженостей в процесі відбору проектів, що підлягають фінансуванню за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку.

2. Мета та шляхи її досягнення

Метою прийняття законопроекту є збільшення фінансування проектів розвитку відстаючих регіонів з метою подальшого вирівнювання диспропорцій у рівнях соціально-економічного розвитку територій.

3. Загальна характеристика і основні положення проекту Закону

Проектом пропонується внести зміни до статті 241 Бюджетного кодексу України, у результаті чого:

- основною умовою для проектів, які фінансуються з державного фонду регіонального розвитку буде відповідність пріоритетам, визначеним у Державній стратегії регіонального розвитку та відповідних стратегіях розвитку регіонів незалежно від того, чи є ці проекти співробітництва або добровільного об'єднання територіальних громад;

- зменшиться частка коштів Державного фонду регіонального розвитку, яка розподіляється відповідно до чисельності населення, яке проживає у відповідному регіоні;

- збільшиться частка коштів, яка розподіляється з урахуванням рівня соціально-економічного розвитку регіонів відповідно до показника валового регіонального продукту в розрахунку на одну особу.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання.

У даній сфері правового регулювання діє Конституція України, Бюджетний кодекс України, постанова Кабінету Міністрів України від 18 березня 2015 р. N 195 "Питання використання у 2015 році коштів державного фонду регіонального розвитку", постанова Кабінету Міністрів України від 18 березня 2015 р. N 196 "Деякі питання державного фонду регіонального розвитку".

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація законопроекту не потребує додаткових витрат з Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття проекту Закону.

Прийняття проекту Закону дозволить підвищити рівень соціально-економічного розвитку областей з низьким обсягом валового регіонального продукту на одну особу та підтримати подальший розвиток регіонів-лідерів.

 

Народні депутати України

Опрос