Идет загрузка документа (8 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в приложения N 3 и N 7 Закона Украины "О Государственном бюджете Украины на 2015 год" относительно сохранения льготного проезда для отдельных категорий граждан

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 02.06.2015 № 2990
Дата рассмотрения: 02.06.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до додатків N 3 та N 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2015 рік" щодо збереження пільгового проїзду для окремих категорій громадян"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2015 рік" розроблено з метою збереження компенсації пільгового проїзду для окремих категорій громадян

2. Мета і шляхи досягнення

Проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2015 рік" базується на умовах дефіциту коштів бюджету, які мають бути розподілені відповідно до першочерговості напрямків фінансування.

На утримання апарату Державної фіскальної служби в державному бюджеті передбачені видатки на рівні 92 % плану минулого року. Тобто, попри суттєве скорочення функцій служби в межах реформ (зокрема, зменшено кількість податків у 2,5 рази) витрати на утримання цього органу центральної влади зменшено лише 8 %. Відповідно ефективність реформування податкової системи України ніяким чином не відображена у видатковій частині держбюджету.

Крім того, ураховуючи значне збільшення фінансування "поліцейських" функцій держави протягом останніх трьох років та збільшення чисельності працівників силових органів, а також беручи до уваги зменшення чисельності населення, доцільним є скорочення фінансування за окремими статтями видатків, головним розпорядником яких є Міністерство внутрішніх справ.

Слід зазначити, що скасування пільг може бути здійснено лише за умови їх оптимізації та подальшої монетизації шляхом внесення змін до відповідних законодавчих актів.

Однак, поетапне здійснення заходів з реформування діючої системи пільг на проїзд та поступового переходу на адресну грошову допомогу передбачено розпочати лише з 2016 року, як зазначено в проекті Основних напрямків бюджетної політики на 2016 рік, схваленому розпорядженням Кабінету Міністрів України від 31 березня 2015 р. N 314-р.

З огляду на вищевказане, пропонується передбачити у державному бюджеті України на 2015 рік кошти на компенсацію пільгового проїзду для окремих категорій громадян у II півріччі 2015 року за рахунок обмеження інших видатків споживання апарату Державної фіскальної служби по загальному фонду (крім заробітної плати та комунальних послуг) та окремих видатків по головному розпоряднику коштів "Міністерство внутрішніх справ України".

Відповідно, законопроектом передбачається внести зміни до додатка N 3 Закону України "Про Державний бюджет України на 2015 рік" (зі змінами), зокрема:

Зменшити видатки на загальну суму 1300,000 млн грн, зокрема:

1) По головному розпоряднику коштів "Міністерство внутрішніх справ України":

КПКВК 1001050 "Забезпечення захисту прав і свобод громадян, суспільства і держави від протиправних посягань, охорона громадського порядку та протидія незаконній міграції" на суму 1000,000 млн грн.

2) По головному розпоряднику коштів "Апарат Державної фіскальної служби":

КПКВК 3301010 "Керівництво та управління у сфері фіскальної політики" на 300,000 млн грн.

2) Збільшити видатки по головному розпоряднику коштів "Міністерство фінансів" (загальнодержавні видатки):

КПКВК 3511250 "Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг з послуг зв'язку, інших передбачених законодавством пільг (крім пільг на одержання ліків, зубопротезування, оплату електроенергії, природного і скрапленого газу на побутові потреби, твердого та рідкого пічного побутового палива, послуг тепло-, водопостачання і водовідведення, квартирної плати (утримання будинків і споруд та прибудинкових територій), вивезення побутового сміття та рідких нечистот), на компенсацію втрати частини доходів у зв'язку з відміною податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів та відповідним збільшенням ставок акцизного податку з пального і на компенсацію за пільговий проїзд окремих категорій громадян" на 1300,000 млн грн.

Обгрунтування. Проектом Закону "Про Державний бюджет України на 2015 рік" (реєстр. N 1000 від 12.12.2014) за бюджетною програмою "Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг з послуг зв'язку, інших передбачених законодавством пільг (крім пільг на одержання ліків, зубопротезування, оплату електроенергії, природного і скрапленого газу на побутові потреби, твердого палива" у проекті державного бюджету на 2015 рік передбачені видатки загального фонду державного бюджету в обсязі 617,833 млн грн.

Після обговорень на пленарному засіданні Верховної Ради 28 грудня 2014 року було прийнято рішення про забезпечення фінансування пільгового проїзду для окремих категорій громадян у I півріччі 2015 року. У результаті в Законі України "Про Державний бюджет України на 2015 рік" видатки за цією бюджетною програмою було збільшено на 1300,000 млн грн та затверджено у сумі 1917,833 млн грн.

Відповідно пропонуємо забезпечити компенсацію пільгового проїзду для окремих категорій громадян у II півріччі 2015 року та передбачити додатково 1300,000 млн грн за відповідною бюджетною програмою.

3. Правові аспекти

Бюджетний кодекс України;

Закон України "Про Державний бюджет України на 2015 рік" (зі змінами).

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Скасування пільг може бути здійснено лише за умови їх оптимізації та подальшої монетизації шляхом внесення змін до відповідних законодавчих актів.

Ураховуючи відсутність заходів щодо оптимізації пільгової системи України та механізмів її фінансування відміна пільгового проїзду для окремих категорій громадян є необґрунтованою, а відповідно, неприпустимою.

5. Прогноз результатів

Прийняття проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2015 рік" сприятиме забезпеченню соціально незахищеним верствам населення їх права на пільговий проїзд та зниження соціальної напруги.

 

Народні депутати України

Опрос